Latvijā
Kriminālziņas

Grīziņkalnā pieķertai prostitūtai draud 700 eiro sods 16

RPP

Svētdien agrā rīta stundā Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par divām personām Grīziņkalnā, kuras ļāvušās seksuālām aktivitātēm, ko policija arī fiksējusi ierodoties notikuma vietā.

Ierodoties notikuma vietā, pamanīta sieviete, kura vīrietim sniedza seksuāla rakstura pakalpojumu – minetu.

Pārrunu laikā, sieviete atzinās, ka vīrietim sniegusi seksuālā rakstura pakalpojumu par naudu. Par savām darbībām viņa saņēmusi 20 eiro.

Sievietei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu. Likums paredz, ka par prostitūcijas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās personai uzliek naudas sodu no 350 līdz 700 eiro.

Pēc aģentūras LETA vēstītā, Latvijā prostitūcija nav aizliegta, bet ir ierobežota. Noteikumi paredz, ka personai atļauts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu tikai dzīvojamā telpā, kas ir tās īpašums vai par kuru tā ir noslēgusi īres līgumu.

Personai aizliegts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu, kā arī saņemt šos pakalpojumus iepriekšminētajā dzīvojamā telpā, ja tā atrodas tuvāk par 100 metriem no izglītības iestādes vai baznīcas, ja tajā atrodas nepilngadīgais un ja pret to iebilst citas personas, kuras dzīvo šajā telpā vai mājā, kurā tā atrodas.

Tāpat personām aizliegts apvienoties grupās, lai piedāvātu un sniegtu seksuālos pakalpojumus par maksu, kā arī pieņemtu pasūtījumus seksuālo pakalpojumu sniegšanai par maksu. Savukārt izklaides un atpūtas iestāžu vadītāji nodrošina, lai šajās iestādēs netiktu piedāvāti, sniegti un saņemti seksuālie pakalpojumi par maksu.

LA.lv