Grīzmans ieved Francijas izlasi Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā 0

Antuānam Grīzmanam gūstot divus vārtus trīs minūšu laikā, svētdien Eiropas futbola čempionāta astotdaļfināla cīņā vietējā Francijas izlase ar rezultātu 2:1 (0:1) pārspēja Īriju.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Rezultātu jau otrajā minūtē, realizējot 11 metru soda sitienu atklāja Roberts Breidijs, bet otrajā puslaikā Grīzmans pielika mačam punktu, gūstot mājiniekiem divus vārtus.

Līdz ar to Francija sasniegusi turnīra ceturtdaļfinālu, kurā sacentīsies ar Anglijas un Islandes spēles uzvarētāju.

Maču Francija iesāka ļoti neveiksmīgi un jau pirmajā minūtē Pols Pogbā soda laukumā nogāza Šeinu Longu, bet sekojošo 11 metru soda sitienu Breidijs realizēja, vispirms raidot pret vārtu stabu. Pēc šāda notikumu pavērsiena Francija momentāni metās atspēlēties. Kaut čempionāta saimnieki bumbu kontrolēja daudz vairāk, dažbrīd bīstami uzbruka arī īri, turklāt puslaika vidū Francijas spiediens apstājās.

Turpinājumā cīņa bija līdzvērtīgāka, tomēr puslaika beigās atkal francūži bija tuvu vārtu guvumam – jau kompensācijas laikā francūži izdarīja divus sitienus no soda laukuma, bet neviens neaizgāja līdz vārtiem, jo īru laukuma spēlētāji tos bloķēja.

Otrajā puslaikā jau otrajā minūtē pēc tiešā brīvsitiena pie tālā pretinieku vārtu staba nokļuva Lorāns Kosjeļni, tomēr viņa raidījums ar galvu lidoja nedaudz garām vārtiem. Turpmākajās minūtēs iespējas bija abām komandām, bet tad pienāca Grīzmana zvaigžņu stunda – vispirms 58.minūtes viņš nekļūdīgi sita ar galvu pēc centrējuma, bet nieka trīs minūtes vēlāk pēc Olivjē Žirū piespēles nokļuva viens soda laukumā ar bumbu un nekļūdījās. Līdz ar to īsā laikā Francija spēja pārņemt vadību ar 2:1.

Francija turpināja dominēt un 66.minūtē pie pašas soda laukuma robežas ar pēdējās cerības pārkāpumu Grīzmanu nogāza Šeins Dafijs, saņemot sarkano kartīti un atstājot Īriju mazākumā. Atspēlējot deficītu un iegūstot vairākumu, Francijas izlase atraisījās un 77.minūtē brīdi iepriekš laukumā nākušais Andrē Pjērs Žiņaks raidīja bumbu pret pārliktni. Mača noslēgumā Grīzmanam un Žiņakam bija arī citas iespējas gūt vēl trešos vārtus, bet Īrija pāris bīstamus momentus izdarīja vien pēdējās minūtēs, bet nespēja apturēt Franciju no iekļūšanas ceturtdaļfinālā.