Latvijā
Novados

Grobiņā nelaime pie vēja ģeneratoriem: darbinieks pēc elektrotraumas gūst smagus apdegumus0


Vēja ģeneratori pie Grobiņas.
Vēja ģeneratori pie Grobiņas.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Smags nelaimes gadījums vakar, 15.oktobrī, noticis Grobiņā. Kāds vīrietis guvis apdegumus, pieskaroties augstsprieguma vadiem, tā šodien vēsta Kurzemes portāls “liepajniekiem.lv”, atsaucoties uz vienu lasītāju. Viņš portālu informējis: “It kā būvstrādnieks. Sajaucis līnijas – pieslēdzies nevis atslēgtajai, bet tai, kurā ir strāva. Dzīvs gan esot, bet smagā stāvoklī.”

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga “liepajniekiem.lv” apstiprinājusi, ka 15.oktobrī Valsts policijā saņemta telefoniska informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka Grobiņas pagastā pie vēja ģeneratoriem kāda uzņēmuma darbinieks, pildot darba pienākumus, guvis elektrotraumu.

Vīrietis esot guvis smagus ķermeņa apdegums, vēsta policijas rīcībā esošā informācija: “Viņš vispirms nekavējoties nogādāts Liepājas reģionālajā slimnīcā, pēc tam pārvests uz Rīgu, uz Apdegumu centru.”

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša savukārt informējusi, ka cietušais ir 60 gadus vecs vīrietis, kurš pēc NMPD rīcībā esošās informācijas, mašīnas pacēlājā aizskāra augstsprieguma līniju.

Liepājas reģionālās slimnīcā Kurzemes portālam pastāstīja, ka pēc atvešanas uz slimnīcu cietušais nekavējoties ievietots Reanimācijas nodaļā, kur viņam veikta atsāpināšana. Reanimācijā vīrietis atradies līdz brīdim, kad ieradusies Apdegumu centra Reanimācijas brigāde, kas cietušo pārveda uz Rīgu.

Cietušā vīrieša veselības stāvoklis tiek raksturots kā smags, jo viņš esot guvis “plašus ķermeņa apdegumus”.

Saistītie raksti

Kurzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas vadītāja pienākumu izpildītājs Artis Stūris “liepajniemiem.lv” atzinis, ka Darba inspekcijā notiek negadījuma apstākļu noskaidrošana: “Šodien inspektori ir izbraukuši un strādā negadījuma vietā. Pagaidām nav zināms, kādā uzņēmumā strādājis cietušais: “Skaidrojam firmu. Iespējams, ka veikti nesankcionēti darbi.”

Pirmdien notikušais negadījums saistībā ar vēja ģeneratoriem diemžēl neesot pirmais Kurzemes pusē. 2010.gada 1.oktobrī Pāvilostas novada Saraiķos, apkalpojot vēja ģeneratoru, traģiski esot gājis bojā 1976.gadā dzimis lietuvietis.

 

LA.lv