×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
1. septembris, 2017
Drukāt

GRU aģentus vaino apvērsuma plānošanā Melnkalnē (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Milo Djukanovičs

Tikko publicētie fotoattēli, kurus pērn uzņēmis vārdā neminētas Eiropas valsts izlūkdienests un kuros esot redzami divi Krievijas aģenti, tiek vērtēti kā pierādījumi, kas apliecina, ka mēģinājumā noslepkavot toreizējo Melnkalnes premjerministru Milo Djukanoviču bijusi iesaistīta Maskava. Kā vēsta britu laikraksts “Daily Mail”, fotoattēlos redzams Eduards Šišmakovs un Vladimirs Popovs, kas abi esot Kremļa militārā slepenā dienesta GRU aģenti. Viņi esot nofotografēti Serbijā dažas dienas pēc pagājušā gada oktobrī plānotā neveiksmīgā apvērsuma Melnkalnē. Tīmekļa vietne “niezalezna.pl” vēsta, ka Šišmakovs savulaik bijis militārā atašeja vietnieks Krievijas vēstniecībā Varšavā un 2014. gadā ticis izraidīts no Polijas par spiegošanu. Iepriekšējās Polijas valdības laikā Šišmakovs piedalījies dažādos publiskos pasākumos, tostarp viņam bijušas tikšanās “draudzīgā gaisotnē” ar Polijas Nacionālās drošības biroja ekspertiem. Apvērsuma mēģinājums Melnkalnē bija saistīts ar Podgoricas prorietumnieciskās valdības centieniem pievienoties NATO, kurā Melnkalne tika uzņemta šī gada 5. jūnijā. Abi Krievijas pilsoņi tiek apsūdzēti par ieceri ieņemt Melnkalnes parlamentu, nogalināt premjerministru un izveidot prokrievisku valdību, lai nepieļautu valsts iestāšanos NATO.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+