×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Grūbe atbrīvo vietu ZZS cilvēkam (16)

Foto: LETAFoto: LETA

Gints Grūbe

Saskaņā ar neoficiālu politiķu vienošanos no Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) aizgājušā Ginta Grūbes vietā varētu nākt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzīts kandidāts.

G. Grūbe savu aiziešanu pamato ar saņemtiem piedāvājumiem dažādos kinoprojektos, un šādu radošo darbību nebūšot iespējams savienot ar NEPLP locekļa pienākumiem. Grūbe esot saņēmis piedāvājumus piedalīties spēlfilmu “Puika ar suni” un “Pansija pilī”, kā arī dokumentālās filmas “Cilvēki no nekurienes” veidošanā.

“Tā kā manā pārziņā NEPLP bija Latvijas Televīzijas (LTV) kuratora pienākumi, esmu gandarīts par paveikto un par LTV sākto izaugsmi satura un kvalitātes līdera virzienā. Tāpat sabiedrisko mediju attīstības koncepcija, kas ietvēra gan pašreizējās situācijas izpēti, gan ārvalstu pieredzes apkopojumu un plaša mēroga ekspertīzi, ir nopietnākais dokuments un pētījums, kāds Latvijā par sabiedriskajiem medijiem tapis un uz kā tiek balstīta sabiedrisko mediju attīstība tuvākajā nākotnē, un ceru, ka turpmāk radīsies politiskā griba to īstenot,” norāda Grūbe, kas atlūgumu iesniedzis jau pagājušajā nedēļā. Par darba attiecību pārtraukšanu gan vēl jālemj Saeimai.

Pēdējā laikā gan NEPLP kopumā, gan atsevišķi tās locekļi Saeimā saņēma nesaudzīgu kritiku. Īpaši aktīvs padomes kritiķis ir jaunais deputāts Artuss Kaimiņš (LRA), kurš tai pārmeta milzu tēriņus “Latvijas Radio 5” projektā, nolaidību cīņā pret Krievijas propagandu un nespēju veidot pilnvērtīgu mediju politiku. Visticamāk, drīz sāksies jauns kritikas vilnis saistībā ar plāniem veidot sabiedrisko TV kanālu krievu valodā. Bet “Neatkarīgā Rīta Avīze” tieši Grūbem pārmetusi atrašanos interešu konfliktā, jo viņš vadījis Filmu padomi, kas lemj par atbalstāmajiem kinoprojektiem, gan vienlaikus piedalījies šajos konkursos.

“Var jau būt, ka viņam tiešām ir kādi labi piedāvājumi un noskatīta vēl siltāka vietiņa. Cik zinu, Grūbes kungs ir naudas, nevis ideju cilvēks. Otra versija, ka viņš sajutis deguma smaku un laikus notinas. Es tikai ceru, ka Grūbes piemēram drīzumā sekos arī Dimanta kungs, un tad mēs beidzot varēsim sakārtot sabiedrisko mediju jomu,” sprieda deputāts Kaimiņš.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums paredz, ka NEPLP locekļu kandidātus izvirza Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, konsultējoties ar nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā. Vismaz tā ir teorijā, bet praksē starp partijām pastāv neformāla vienošanās par vietu sadalījumu padomē, kura gan ne vienmēr darbojas. Pašreizējais NEPLP sastāvs 2012. gadā tika izveidots, ignorējot šo aizkulišu vienošanos, un toreiz bez “sava cilvēka” padomē palika ZZS. Tādēļ šobrīd Saeimas aizkulisēs tiek spriests, ka Grūbes pēcteča izvēlē būtisks būs tieši ZZS viedoklis.

ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis apgalvoja, ka Grūbes lēmums viņam esot pilnīgs pārsteigums un par viņa pēcteci zaļzemnieki vēl nemaz neesot sākuši domāt. Pašreizējās padomes izveides laikā ZZS kandidāte bija Radioteātra vadītāja Māra Eglīte, bet Brigmanis neņēmās galvot, vai varētu viņu vēlreiz virzīt uz padomi. “Toreiz Eglītes kundzi atzinīgi novērtēja ne tikai politiķi, bet arī nozares pārstāvji. Viņa ir pieredzējis radio cilvēks, un tieši tāda šobrīd padomē trūkst, bet neesmu drošs, vai viņa pati to vēlēsies,” sprieda Brigmanis.

Pēc likuma, par NEPLP kandidātu var izvirzīt Latvijas pilsoni, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, kam ir augstākā izglītība, vismaz piecus gadus ilga profesionālā vai akadēmiskā pieredze plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā un laba reputācija. NEPLP loceklis nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona vai elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks. Tāpat NEPLP pārstāvis nevar būt sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. CIK MEISTARĪGUI KAIMIŅŠ ZĪMĒ SAVU PROTRETU, RAKSTUROJOT GRŪBES KUNGU!!! MĀKSLINIEKS BEZ DIPLOMA…No kurienes šis “anglis” Kaimiņš sasmēlies tādas atziņas??? Mātes piens vēl aiz lūpām, bet TĀ VĒRTĒ SEV NEZINĀMUS CILVĒKUS!?? KAS NO VIŅA BŪS VECUMDIENĀS, BAIL PALIEK!!!

 2. ja tiek atbrīvota vieta ZZS cilvēkam NEPLP… Viss skaidrāks par skaidru… Uz godīgumu necerēt! Uz saturu gan vajadzētu turēt acis vaļā…TV un RADIO iespaidīgi un PAKĻAUT SPĒJĪGI MASU MEDIJI… Smadzenes sašūmēs īsā laikā!??…

 3. Iesaku , kā aktīvs ZZS balsotājs, LEONARDU INKINU NO BIEDRĪBAS LATVIETIS.

 4. Izrādījās, ka NEPLP var kaut ko izdarīt ar LTV. Paldies Grūbem, ka palīdzēja atgūt saturu LTV un aizsūtīja Kotu pie sava Lemberga

 5. Nu tam bijušam Saldus kompartijas 1. sekretāram nevar ticēt. Vienmēr ir pārsteigts, bet “sūdus” turpina brūvēt?

 6. LTV straujais reitingu kāpums pēc Kota atbrīvošanas jau vien liecina,ka notikušas pozitīvas pārmaiņas LTV. Arī Grūbem G. paldies par ieguldīto darbu. Visu cieņu !

 7. Cilvēki, kuri savās profesijās reiz guva panākumus (Skujiņš, Kleckins, Grūbe, Geka, Stalte, Rubenis, Epners utt.) šai padomē, diemžēl, atnesa tikai postu, pienemdami nekompetentus lēmumus.

  • lielāko postu LV nes apmātie lemberģisti. Kots kalpodams tiem,LTV bija nolaidis līdz kliņķim. Tagadējais NEPLP LTV reiteingus strauji palielinājis un ir pozitīvs uzlabojums. Tajā ir arī Ginta Grūbes pienesums. Skaudības pārņemtie un atmaskotie krīt histērijā. Par to Rīgā jau sen runā.Tā lūk ir patiesībā !

 8. Raksta autors laikam būs sapīpējies Kaimiņa kāsīti !

 9. Pretīgākais,kas mūsu valstī notiek,ir amatu dalīšana pēc piederības partijai.

 10. skats no malas... Atbildēt

  Laikam precīzāk kā Sreips par ZZS pateikt nevar.Inteliģenti un gudri cilvēki ,kuri nav gatavi pārdoties lemberģīdiem vienkārši ,,jānograuž””.Spilgts piemērs – Zatlers,Vilks….

 11. Krogus dzēroņa ,narkotiku šņaukātājs būs tas eksperts ! Piekrītu ,laikam jau Grūbem nervi neizturēja un pacietības mērs pilns.

 12. Un plānprātiņš Kaimiņš ir tas eksperts, kas zina kā kuram jāstrāda. Viņa grozītāji gan laikam maksā labu piķi.

 13. Kārtējais Lemberga upuris! Žēl, ka cilvēkam nervi neizturēja.

 14. savu darbiņu un nu pazūd.
  Tas, kā NEPLP izvēlējās jaunos radio un TV priešniekus, bija nepiedodami.
  Personāla atlases kompānijas kā vislielākie mediju likteņu lēmēji!?
  Kamerūtes neglītie gājieni ar paziņojumiem Dienā.
  Radio darbinieku ignorēšana. Kā tas viss bija iecerēts un vēl Beltes kandidēšana un pēcākie izteikumi…
  Cik liela G.Grūbes atbildība visā, tas lai paliek uz viņa paša sirdsapziņas.
  Bet vispār nesmuki.

  • Visu cieņu Gintam Grūbem ,lai veiksme viņam turpmāk ! Nepiekrītu murgainiem spriedelējumiem,kas neatbilst patiesībai.Nu bija viņš neērts negodīgiem shēmotājiem un tas ir fakts.

Draugiem Facebook Twitter Google+