Apbrīno

Grupa “Dagamba” koncertzālē “Palladium” atklās Latvijas turneju 16

Foto – Leta

Šodien, 3. novembrī ar jaunās programmas atklāšanas koncertu Rīgā, koncertzālē Palladium, klasiskās mūzikas huligānu grupa DAGAMBA uzsāk koncertu sēriju Latvijā. Kopumā tūres ietvaros plānoti deviņi koncerti, tai skaitā papildkoncerti. Jaunā programma #LudwigVanRammstein tapusi, apvienojot Ludviga Van Bēthovena un grupas “Rammstein” daiļradi. Šodien arī tiek izdots jauns grupas DAGAMBA albums, kur apkopoti astoņi skaņdarbi.

“Šķietami tik atšķirīgi dažādu gadsimtu mūziķi, bet ar tik daudz ko kopīgu – viena valsts, viena valoda un mūzika, kas pārsteidz un lauž stereotipus”, atzīst grupas līderis Valters Pūce.

Savukārt grupas pianists Dainis Tenis skaidro: “Mums ir interesanti strādāt pie jaunās koncertprogrammas, atklājot, cik skaista un melodiska patiesībā ir “Rammstein” mūzika un kāda mežonīga jauda caurstrāvo Bēthovena darbus. Sākumā šis savienojums likās traks un nerealizējams, taču ar laiku atklājām, cik organiski šīs dažādo laiku melodijas viena otru papildina, veidojot muzikālu sinerģiju ar netverami mežonīgu skaistumu”.

DAGAMBA jaunā koncertprogrammā Bēthovena mūzika kļūst par rokmūziku, bet “Rammstein” melodijas iegūs akadēmisku skanējumu. ” Mēs, savienojot dažādus mūzikas žanrus un laikmetus, nojaucam starp tiem robežas” , norāda V. Pūce.

Tūres ietvaros Latvijā koncerti notiks: 3. novembrī Rīgā, 7. un 8. novembrī Jelgavā, 10. novembrī Rēzeknē, 23. novembrī Ventspilī, 17. decembrī Liepājā un divi koncerti 21. janvārī Cēsīs.

Jaunās koncertprogrammas atklāšanas koncerts notiks 3. novembrī plkst. 20.00, Rīgā, koncertzālē “Palladium”.

Grupa šoruden ir arī uzsākusi koncerttūri Krievijā, kur trīs koncerti jau notika oktobra mēnesī un nākamie plānojas šā gada nogalē, decembrī. Grupa ir ieguvusi plašu atpazīstamību ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Anglijā, Turcijā, Itālijā, Polijā, Holandē, Beļģijā un citur .

Grupu DAGAMBA izveidoja Valters Pūce 2011. gadā. Viņam pievienojās bērnības draugs un čellists Antons Trocjuks, bet pēc pāris gadiem irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralam un lietuviešu pianists Dainis Tenis, izveidojot internacionālu grupas sastāvu. Pirms gada grupas sastāvu papildināja bundzinieks Artūrs Jermaks. DAGAMBA aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi būvē tiltu starp dažādām mūzikas pasaulēm, – roks, pops un klasiskā mūzika, tādejādi apvienojot dažādus muzikālos stilus, kā arī piešķirot klasiskais mūzikai mūsdienīguma elpu un skanējumu.


LA.lv