×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Grupa “Dakota” spēlē klausītāju priekam! 


ReklāmfotoReklāmfoto

Koncertbārā “Laternu stunda” 11. janvārī uzstāsies kantri grupa “Dakota”. Koncertā jūs varēsiet baudīt iecienīto kantri mūziku. Tiks atskaņotas gan klausītāju iemīļotas kompozīcijas, gan arī citas dziesmas, tādēļ vakars pavisam noteikti būs krāšņs.

Koncertā skanēs arī kaut kas jauns un nedzirdēts, bet, kā uzsver Edvīns Zariņš, katra uzstāšanās, programma veidojas no tā, ko publika vēlas dzirdēt. Lai arī grupa tiek uzskatīta par kantrimūzikas veterāniem, grupas līderis komponists, dziedātājs un ģitārists Edvīns uzsver, ka “Dakota” nebūt neatskaņo tikai šo mūziku. “Mūsu kompozīcijās ieskanas arī roķīgākas notis, jūtama citu mūzikas stilu klātbūtne. Mēs paši sevi neliekam pie konkrēta mūzikas stila, lai kritiķi, žurnālisti liek. Spēlējam, kā sanāk. Speciāli nepiedomājam, ka būtu jāspēlē tieši kantri,” tā Edvīns.

Pagājušais gads grupai bijis ļoti darbīgs. Daudz ierakstīts jaunajam grupas albumam. “Radošo procesu nevar paātrināt. Lai arī lielākā daļa dziesmu ir gatavas ierakstam, precīzi nevaram prognozēt, kad albums būs gatavs. Gada sākums mūziķiem ir klusais laiks, tāpēc mēs to lietderīgi izmantosim, strādāsim studijā,” neslēpj Edvīns. Pagājušā gada nogalē klausītājiem vērtēšanai “Dakota” nodeva jaunāko singlu “Nekas nav nokavēts”. “Jau tuvākajā laikā būs arī nākamā dziesma. Strādājam tā, lai nedomā, ka mums vairs nav iedvesmas un mēs neko nedarām,” smaidot saka Edvīns.

Šogad grupai ir pilngadība – 18 – un grupas līderim Edvīnam apaļa jubileja – 60. “Šis ir mans – Zirga – gads. Dziedu mazliet, spēlēju mazliet, komponēju mazliet, dzejoju mazliet un vispār esmu, kā sacīt jāsaka, mazliet. Bet mainīt neko netaisos, jo mūzika samierinās pasauli… Varbūt būs arī kāda koncerttūre, bet to rādīs laiks,” nosaka Edvīns.

Kādu laiku grupa nav iesniegusi dziesmas Latvijas šlāgeraptaujai, bet Edvīns tikai nosaka: “Jāpavēro situācija, ja kaut kas atbilstošs parādīsies, iesniegsim. Dalība aptaujā pirmkārt ir atpazīstamība, ja tevi nerāda, neatskaņo – tevis nav.”

Savas pastāvēšanas laikā grupa izdevusi trīs albumus. E. Zariņa pazīstamākās dziesmas ir “Kurtizāņu ugunskurs” un “Dzeltenie aizkari”. Grupa tās vēl joprojām izpilda gandrīz katrā koncertā, dziedot kopā ar saviem klausītājiem.

Varbūt noder: 


Biļetes: “Biļešu paradīzes kasēs”, www.bilesuparadize.lv

Cena: 7,11 eiro (Ls 5)

Sākums: plkst. 21

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+