×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2018
Drukāt

Grupa “Framest” lūdz valstij 4900 eiro koncertiem Phjončhanas olimpiādē (6)

Foto LETAFoto LETA

Vokālā grupa "Framest" uzstājas Rīgas Ziemassvētku koncertā "Sudraba slidas" Ķīpsalas hallē.

Vokālā grupa “Framest” lūgusi valsti līdzfinansēt tās dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kur ansamblis plāno sniegt vairākus koncertus, liecina Ministru kabineta tuvākās sēdes darba kārtībā iekļautā SIA “Framest Music” vēstule.

Vēstulē, kas sākotnēji izsūtīta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, norādīts, ka “Framest” ir Latvijas populārākā džeza un populārās mūzikas grupa, kas ir starptautisko konkursu laureāte, kā arī Lielās Mūzikas balvas Latvijā nominante. Grupas pārstāvji uzsver, ka “Framest” vairākkārt reprezentējusi Latviju dažādos starptautiskos pasākumos, nesot Latvijas vārdu pasaulē.

Pērn novembrī “Framest” piedalījās Ziemas olimpisko spēļu koncertu programmu atlasē un saņēma uzaicinājumu doties uz Dienvidkoreju un sniegt trīs koncertus 2018.gada Ziemas olimpisko spēļu laikā. Vēstulē skaidrots, ka “Framest” ar savu koncertšovu atklātu trīs dažādu sporta spēļu disciplīnu startus un to redzētu vairāki tūkstoši apmeklētāju dažādās norises vietās, kā arī miljoni televīzijas skatītāju visā pasaulē.

Pasākuma organizatori nodrošinās “Framest” tehniskās prasības priekšnesuma realizēšanai, kā arī izmitināšanu un iekšējo transportu pieciem grupas solistiem, skaņu režisoram un menedžerei. Savukārt pati grupa finansēs visu dalībnieku komandējumu dienas naudu.

“Framest” lūdza Saeimas komisiju rast iespēju nodrošināt iespēju apmaksāt aviobiļetes no Rīgas uz Seulu un atpakaļ septiņām personām. Tas kopumā izmaksātu 4900 eiro.

Vēstulē uzsvērts, ka grupas mūziķi jūtas ļoti pagodināti, ka ir starp tiem nedaudzajiem māksliniekiem, kuru darbība bijusi pamanīta un novērtēta, lai saņemtu uzaicinājumu uzstāties olimpiskajās spēlēs, “ar lepnumu nesot pasaulē Latvijas un Rīgas vārdu, vēl jo vairāk atgādinot visai pasaulei par mūsu valsts 100 gadu pastāvēšanas notikumu”.

Saeimas komisija vērsusies pie Ministru kabineta ar lūgumu atbalstīt “Framest” dalību Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Ministru kabinets šo jautājumu plāno skatīt 9.februāra sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Un ja 09.02 nolems, ka piķi nedos, tad grupa nebrauks? Gan jau brauks tāpat. Biļetes gan jau sen nopirktas un izlidošana ir 10.02.2018
    Olimpiāde taču notiek februārī, un programmās viņu koncerti jau sen nodrukāti.

  2. būtu jāpriecājas par redzamo naudas ieguldījumu, tāpēc esi jauks latvieti!!!!!!

  3. Ja jau Saeimas komisija tā grib, ka šī popmūzikas grupa dodas uz D-Koreju, lai paši no savām algām arī finansē, nevis uzgrūž kārtējo privāto tusiņu nodokļu maksātājiem, kuriem jau tāpat defoltā jāmaksā par Pakalniņas un pārējo beztalantu “jaunradi”.

  4. Tur kaut kas īsti nav kārtībā – pasākuma organizatori aicina uzstāties, bet šitie vēl prasa valstij kāpostu.
    Tā tās lietas nenotiek.

  5. sûds ne grupa

  6. “Framest” ir Latvijas populārākā džeza un populārās mūzikas grupa – ha, ha, ha!

Draugiem Facebook Twitter Google+