×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Grupa “Mājupceļš” ar Napoleona plāniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aptaujā ar dziesmu “Solījums” atgriezusies grupa “Mājupceļš”. Šī grupas līderim Ingvaram Krūmiņam ir īpaša dziesma. “Tās priekšvēsture ir smaga trauma manā dzīvē, kad atrados reanimācijā un biju uz robežas. Ar mani bija mana draudzene, kura bija man blakus vairākas dienas un naktis un bez kuras šī dziesma nekad nebūtu tapusi. Tekstā ir ietvertas manas vīzijas transcendentālajos lidojumos, maldīšanās un atgriešanās šajā pasaulē,” atklāj Ingvars.

Grupa “Mājupceļš” radās apmēram pirms 15 gadiem. Kā pats Ingvars atceras, tas bija laiks, kad puiši mācījās spēlēt, bet nekas prātīgs viņiem neesot sanācis. “Tomēr stūrgalvīgi turpinājām čīgāt uz ģitārām, kuras neštimmēja, un klavierēm, kuras neskanēja. Spēlējām un domājām, ka būsim slaveni mūziķi un iekarosim visus vietējos apkaimes ciemus un meitenes, un tas mums arī izdevās,” smaidot teic Ingvars un piebilst, “bet spēlēt tā arī neiemācījāmies. Skaņa bija tikpat draņķīga un vokāli briesmīgi. Brīnumainā kārtā mūs tomēr turpināja aicināt uz dažādiem sarīkojumiem, kāzām un pasākumiem, no kuriem mājupceļā reizēm šoferītis bija vairāk noguris par muzikantiem.” Ingvars pieticīgi nosaka, ka viņa stāstā par grupas nosaukumu jau nekā oriģināla nebūs. “Mūzika, ko spēlējām, mums patika, muzikanti mainījās. Vieni beidza spēlēt un kļuva par citu profesiju pārstāvjiem, citi izvēlējās dibināt savus sastāvus. Grupas nosaukums “Mājupceļš” ir radies pavisam nedižciltīgi. Vienkārši bija nepieciešams nosaukums, kas kaut kā atspoguļotu mūs kā kopu. No dažādiem nosaukumiem izvēlējāmies siltu un loģisku nosaukumu, kurā tika ietverti divi būtiski jēdzieni – māja un ceļš. Ceļš simbolizē darbu, darbību, meklējumus. Māja – atpūtu, atgriešanos, mieru. Mūsuprāt, tas bija ģeniāls un vienkāršs saliktenis, kas raksturoja arī mūsu grupu, apvienību vai kompāniju,” nosaka Ingvars.

Aptaujā “Mājupceļš” startēja 2007. gadā ar dziesmu “Atgriešanās”. “Lai gan Latvijas Radio 2 šī dziesma ilgu laiku bija pirmajā trijniekā, tomēr aptaujā dziesma pie medaļām netika, lai gan visapkārt skanēja pareģojumi, ka dziesmai esot jābūt ja ne 1. vietā, tad desmitniekā noteikti. Radio skan vēl dažas dziesmiņas, kuras Roņa kungam šķitušas klausāmas un fonotēkā ir vēl dažas, kuras viņam nepatika,” noteic Ingvars.

Runājot par atgriešanos aptaujā, Ingvars atklāj: “Dalība aptaujā man nozīmē to, ka es nebeidzu savus sacerētos dzejolīšus ievīt mūzikā. Tas, lai gan ir niecīgs, bet tomēr stimuls darboties, radīt un piedalīties. Manuprāt, dziesmas nav domātas vidējam šlāgerklausītājam, bet tas, ka kāds ir sadzirdējis to, ko esmu vēlējies pateikt un atskaņot, liecina, ka man ir sava auditorija, kuru es tiešām vēlos saukt par savējo.”

Ingvars noteikti nav tas, kas apstājas pie sasniegtā. To arī apstiprina viņš pats: “Plāni ir kā Napoleonam. Vai tie piepildīsies, to rādīs laiks. Vēlos veltīt dziesmu savai pilsētai Valmierai, kuru es ļoti mīlu, kur man ir draugi un kurā es vienmēr esmu juties kā mājās, jo tās IR manas mājas.

Mūsu dziesmas var dzirdēt portālā “Draugiem.lv”, šlāgerkanālā, LTV1 un, protams, Latvijas Radio 2.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+