×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Grupa “Okay” atgriežas jaunā kvalitātē ar mīlas dziesmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Foto no kreisās: Edgars Dūms (basģitāra), viesmākslinieks Ikars Ruņģis pie bungām, Jānis Graudiņš (vokāls), Jānis Turlajs (soloģitāra), Andis Edžus Rappa (taustiņi).

Latvijas šŠlāgeraptaujā ar dziesmu “Tai sapnī” piedalās grupa “Okay”. Šī ir grupas atgriešanās aptaujā. Jānis Graudiņš neslēpj, ka tolaik tā bija patīkama nejaušība, bet šoreiz tā jau ir iespēja, ar kuru grupa sevi apzināti piesaka kā dzīvās mūzikas izpildītājus.

Pirmā dalība aptaujā grupai bija vairāk nekā pirms 10 gadiem. “Tas bija Latvijas šlāgeraptaujas pats pirmais gads – 2003. gads. Piedalījāmies noslēguma koncertā Ventspils Olimpiskajā hallē ar dziesmu “Vasara”. Skatītāju balsojumā palikām 12. vietā 15 dziesmu konkurencē. Tā arī bija vienīgā reize, kad piedalījāmies,” smaidot atceras Jānis un neslēpj, ka “toreiz tas bija ļoti negaidīts, taču patīkams pārsteigums, būt noslēguma koncertā kopā ar visiem žanra korifejiem”. Runājot par šodienu, Jānis neslēpj, ka tagad tas jau ir pavisam citā līmenī. Grupa sevi piesaka kā dzīvās mūzikas izpildītājus. “Esmu pieaicinājis lieliskus, radošus, atraktīvus, jaunus un daudzsološus mūziķus, kuriem tāpat kā man mūzika ir mūža hobijs un profesionālā ceļa sākums. Tā nu ir sanācis, ka tagad grupā esam trīs Jāņi – vokāls (Jānis Graudiņš), buņģieris (Jānis Aizpurietis), soloģitārists (Jānis Turlajs) un divi Edžus – taustiņnieks (Andis Edžus Rappa) un basģitārists (Edgars Dūms)! Bieži vien ar mums kopā uz skatuves kāpj arī Edgara draudzene Elīza, kura arī redzama šajā dziesmā. Tas tā, lai nav jāgarlaikojas aizkulisēs,” teic Jānis. Līdz ar šīm grupas pārmaiņām klausītāju loks ir tikai paplašinājies. “Spēlējam mūziku, kas patīk pašiem un ir aktuāla klausītājiem. Faktiski spēlējam populāras latviešu un ārzemju izpildītāju kaverversijas un kaverojam “Okay” vecos gabalus,” atklāj Jānis.

Par grupas klausītajiem Jānis smaidot saka: “Mums ir tā laime saukt sevi par publikas lutinātiem, jo mūsu dziesmām dzīvo līdzi gan mazi bērni, gan cilvēki ar lielu dzīves pieredzi. Protams, visizteiktākā publikas daļa bija mūsu laikabiedri. Šodien ir tā, ka joprojām aktuāls ir lielākais hits “Palaiž garām”, ar ko arī grupa “Okay” ir palikusi atmiņā. Kā lai nepaliek silti ap sirdi, ja tev atraksta pateicību par tām senajām dienām, kad visi steidzāmies jauni būt un visu izbaudīt.”

Grupa “Okay” nav nekādi iesācēji. To dibināja Ilze un Jānis Kalves no “Pamatinstinka” un “Policijas akadēmijas”. Par grupas dibināšanu uzskatāms 1999. gada janvāris, kad arī tika sākts darbs pie pirmā albuma “Viss ir Okay”. Kalves vairāk asociējas ar deju mūziku, bet tagad grupa ir starp šlāgeriem. Jānis smaidot saka: “Nu es gan sauktu mūsu dziesmas par dejisko šlāgeri, jo jau no paša sākuma bijām kopā ar šlāgermūzikas pārstāvjiem, tā šķita pareizāk, un nu jau pēc 16 gadiem varu teikt, ka tā bija pareizā izvēle. Šodien nav mērķis būt kādam konkrētām stilam piederīgiem, bet spēlēt tādu mūziku, kas patīk pašiem un kas atrod klausītājus visā plašajā mūzikas pasaulē.”

Tagad grupa spēlē tur, kur viņus aicina, un tur, kur dod iespēju viņiem parādīt savu sniegumu. “Tā faktiski jau sākam visu no nulles. Jāsaka paldies par doto iespēju Krasta ielas “Lido”, nakts klubiem “Sapņi un kokteiļi”, “Četriem baltiem krekliem”.”

Grupas aptaujā iesniegtā dziesma ir ļoti zīmīga. Tas ir kā tilts starp realitāti un sapņiem, kas vieno sirdis un ļauj uzplaukt mīlestībai. “Dziesma “Tai sapnī” dzima agrā vasaras rītā jaukā draugu kompānijā, kad sapņaini raudzījāmies nākotnē un kavējāmies atmiņās par kopā piedzīvoto. Ikviens mēs sapņojam, ceram, ilgojamies pēc kaut kā piedzīvota vai gaidīta un šī dziesma arī aicina to darīt, jo domas un sapņi mēdz materializēties,” atklāj Jānis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+