Apbrīno

Grupa “Otto” ar dzirksti pie saviem klausītājiem 16


No kreisās: Juris Ķirsons, Māris Lāpāns.
No kreisās: Juris Ķirsons, Māris Lāpāns.
Publicitātes foto

Šlāgeraptaujas pavasara posmā grupa “Otto” – Māris Lāpāns un Juris Ķirsons piedāvāja dziesmu “Es mīlu tevi…”. Lai arī grupa ir no Balvu puses un ar dažādām sastāva izmaiņām pastāv vairāk nekā 20 gadus, šī ir grupas otrā dalība aptaujā. Pirmā bija 2011. gadā ar dziesmu “Ir tādas lietas”.

Par svarīgāko savā darbībā grupa “Otto” uzskata kvalitatīvu, dzīvespriecīgu mūziku, atraktīvu pasniegšanas manieri, kas atbrīvo atmosfēru un liek justies omulīgi. Atskatoties grupas vēsturē, var redzēt kā radoši mainījusies grupa. “Esam grupa no Balviem. Sākotnēji mēs bijām četri cilvēki, tad trīs, nu esam divatā. 90. gadu otrajā pusē mums lielā mērā bija aizraušanās ar deju mūziku, kas tobrīd ļāva iekarot gados jaunu klausītāju sirdis un padarīt tos pasākumus, kur piedalījāmies, tādus universālākus dažāda vecuma cilvēkiem. Laikam ejot, šie klausītāji, protams, ir kļuvuši vecāki, bet mēs joprojām varam uzskatīt tos par saviem faniem. Pēdējā laikā noteikti esam kļuvuši daudz šlāgeriskāki. Bet tas jau nav nekāds grēks, galvenais lai būtu kāda iekšēja dzirksts. Vai mēs to gribam vai nē, bet laikam ejot arī mēs nekļūstam jaunāki. Bet arī šo problēmu risinām. Sadarbojamies ar jaunām, skaistām meitenēm no deju grupas “Leo”. Tas noteikti piesedz kādu lieku grumbu sejā un vienlaicīgi padara skaistākas kādas uzstāšanās reizes,” teic Māris Lāpāns.

Latvijā šlāgermūzikas lauciņā konkurence ir viena no lielākajām, tāpēc Māris neslēpj, ka viņam nemaz nav tādas viennozīmīgas pareizās formulas, kas jādara, lai noturētos kopā vairāk nekā 20 gadus. “Visādi jau ir gājis, un noteikti katram ir savs stāsts par šo tēmu. Mūsu gadījumā droši vien attiecīgā laikā izdevās sastapties cilvēkiem, kuriem bija kopīga interese – mūzika. Tāpat mēs nepārtraukti esam bijuši tautas tuvumā dažādos deju vakaros un ballītēs. Tas tā nemanāmi ļauj iekarot sev uzticamu klausītāju loku, kas vēlākā laikā varbūt arī atsaucās aptauju balsojumos. Mēs vienmēr esam bijuši jautri uz skatuves, jo ar koka ģīmi omulība zālē neradīsies. Ļoti liela uzmanība ir pievērsta ar tehniskajam nodrošinājumam, jo laba skaņa un gaisma rada vispārēju pozitīvu noskaņu. Reiz pa reizei uzrīkojam kādu pasākumu kopā ar kādām draugu grupām, kā smejas – lai dzīve jautrāka un pie viena lieku reizi atgādināt par savu esamību. Bet nu pats svarīgākais droši vien ir dziesmas, kas patīk publikai – gan pašsacerētās, gan no citu izpildītāju repertuāra. Ja tu spēlē ballīti, tad ļoti jācenšas sajust – kas cilvēkam zālē vairāk ies pie sirds. Ja tas izdodas, tad parasti visi ir apmierināti. Kas attiecas uz konkurenci, domāju, tā speciāli neesam centušies ne ar vienu konkurēt. Vienkārši jādara lietas, kas pašiem patīk,” atklāj Māris.

Grupa visus pastāvēšanas gadus ir aktīvi piedalījusies dažādās aktivitātēs – ar savu uzstāšanos atbalstījusi labdarības akcijas, kā Rundāles pils norautā jumta atjaunošanu un Preiļu kultūras nama iebrukušo griestu atjaunošanu. Pa šiem gadiem tāpat bijusi dalība festivālos “Osvalds”, “3 zvaigznes” un Latgales TV mūzikas festivālā, “Latvijas šlāgeraptaujā” un, protams, balles, kāzas, kā arī citi saviesīgie pasākumi. Kādi tad ir grupas nākotnes radošie plāni. Māris smaidot nosaka: “Šajā jomā nekādu īpašu izmaiņu nav. Eirovīziju iekarot it kā neplānojam, tāpēc visbiežāk mūs varēs sastapt dažādos lielāka un mazāka mēroga pasākumos dažādās Latvijas vietās. Kā saka – kur aicinās, tur brauksim.”

LA.lv