×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

Grupa “Vilx” – ceļā uz trešo albumu


ReklāmfotoReklāmfoto

Latvijas šlāgeraptaujā klausītāji var vērtēt grupas “Vilx” dziesmu “Dvēseles bezvējš”, kas stāsta par tautiešiem, kuri no Latvijas devušies pasaulē – katrs savu vai varbūt kopīgu iemeslu dēļ. Dziesma ar dziļāku zemtekstu, kuru ikviens klausītājs var saprast. 


 

Grupas līderis un dziesmu autors Vijārs Griķis atklāj, ka tagad grupa strādā studijā pie Kaspara Maka, kurš palīdz ar savām idejām. “Ja viss sakritīs, tad izdosim trešo grupas albumu.” Latvijas radio 2 jau skan jaunākās dziesmas “Dejas zem mēness”, “Lietus raud” un grupas kolēģa Aigara Ķērpes dziesma “Svešumā dzimušie”. “Tagad tiek rakstītas jautrākas dziesmas – ar zemtekstiem, humoru un tādu pasmiešanos pašiem par sevi, kas tagad notiek Latvijā, piemēram, politikā,” atklāj Vijārs. “Top viena dziesma par acīm. Ideja radās, klausoties Latvijas radio, kur var dzirdēt dažādas dziesmas par zilām, zaļām, brūnām acīm. Man būs dziesma par visām iespējamajām acīm. Ar humoru, bet ne aizkaroši. Redzēs, kas sanāks,” nosmej Vijārs.

Viņš nosaka, ka savās radošajās izpausmēs neturas pie viena stila. “Man patīk Latīņamerikas ritmi. Bet jāraksta jau arī tas, kas tuvāks latviešu mentalitātei, piemēram, valsīši, bet pašam pie sirds vairāk tas žiperīgais ritmiņš.

“Vijārs arī atklāj, ka dziesmām pirmā pārsvarā rodas melodija, pirmais pants un piedziedājums, kas apaudzējas ar otro, trešo, ceturto pantu. “Ir reizes, kad otrā dienā pārlasi, un viss tiek pārstrādāts. Man nepatīk tukši un banāli teksti, tiem jābūt ar “funktieri”. Reizēm ir pat trīs četri dziesmas varianti. Piemēram, dziesmai “Dejas zem mēness” bija četri varianti.”

Nākamais gads grupai “Vilx” (nosaukums radās, kā darbības vārds vilksim – nekur nevilksim, tepat…), jubilejas gads, jo grupa dibināta 1994. gadā. Būs jau 20 gadi uz Latvijas skatuvēm nodziedāti. “Man patīk muzicēt, un ir vienalga, vai to daru kāzās, skolas izlaidumā vai vienkārši ballē. Atskaņoju savu paša repertuāru un citu autoru dziesmas,” saka mākslinieks, kurš dzied, spēlē ģitāru un mutes ermoņikas. Grupas “Vilx” pirmais albums “Mazā, iepazīsimies” tika ierakstīts 2005. gadā, bet otrais albums “Četri vēji” – 2007. gadā.

Vijārs neslēpj, ka mūzika ir tikai viens no viņa daudzajiem hobijiem. “Man ir daudz hobiju, un, jo atraktīvāk, jo labāk. Tā viens no maniem hobijiem ir daivings un zemūdens foto. Nirstot dažādos ūdeņos un redzot to skaistumu un mieru, kas valda zemūdens pasaulē, saproti, cik dažreiz nevajadzīga ir cilvēku ikdienas steiga un strīdi. Tur arī reizēm rodas tās melodijas un vārdi manām dziesmām kā, piemēram, dziesma “Dejas zem mēness”. “Visspožākā gaisma – tā ir nakts, bet tas nav fakts,” nosaka mūziķis.

Arī ikdienas darbs Vijāram saistīts ar neordinārām lietām, jo viņš strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā Gulbenes daļā par komandieri. Ir glābti cilvēki, dzīvnieki visdažādākās – gan bīstamās, gan kuriozās situācijās, un ir gandarījums, ja izdodas palīdzēt.

Tāpat viņam patīk kalnu slēpošana, svarcelšana, bet dažreiz atpūšoties uzpindzelēt arī kādu glezniņu. Vijārs nosaka, ka ar izpletni vēl nav lēcis, bet arī tas būtu noteikti jāizdara.

Latvijas šlāgerptaujas rudens sezonā skatītāju vērtējumam grupa “Vilx” varētu iesniegt dziesmu “Lietus raud”. Kā pats Vijārs saka, tā ir atbilstoša gadalaikam – par to, ka vasara beidzas un tiešām lietus “raud”. Mīļa dziesmiņa, bet varbūt arī “Dejas zem mēness”, kur filozofiski apdziedāta mūsu ikdienas “auļošana” uz “kaut-kurieni…”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+