×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Grupai “Framest” jauna dziesma. Ieklausies!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vokālā grupa “Framest” klausītāju vērtējumam nodod dziesmu “Dod, dieviņi”, kuras autors ir komponists un grupas mākslinieciskais vadītājs Jānis Ķirsis, vārdi no latviešu tautas dainām.

Dziesma tapusi grupas jaunajai koncertprogrammai “Dainu skapis”, kas 2. oktobrī izskanēs Spīķeru koncertzālē, un 9. oktobrī – Kauguru kultūras namā.

Koncertprogramma “Dainu skapis” ir muzikālu meklējumu rezultāts, kur tradicionāla melodija tiek ietērpta formā, ritmā un harmonijās, kas aktuālas gan mūsdienu akadēmiskās mūzikas, gan arī estrādes mūzikas vidē. Šī programma ne vien smeļas iedvesmu tautas kultūrā un piedāvā to jaunā, mūsdienīgā skanējumā, parādot tradīciju mijiedarbību ar mūsdienu kompozīcijas tehnikām – džezu, elektroniku u. c., bet arī ieskanas jaunos darbos, kuri iemieso tradicionālās latviešu vērtības. Koncertprogrammā izskan vokālās grupas “Framest” dalībnieku Jāņa Ķirša un Roberta Memmēna tautasdziesmu apdares un oriģinālkompozīcijas.

“Latviešu komponistam ir grūti, teju neiespējami savā oriģinālmūzikā izvairīties no latviešu tautasdziesmu intonācijām, savu iespaidu dziļi atstājis arī dainu īpašais laika plūdums un vārdu ritējums.”, stāsta Jānis Ķirsis.

Latvietis jau izsenis mēdza vārdos un dziesmās ietērpt un paust savas domas un emocijas, prieka un sāpju pilnus pārdzīvojumus, stāstot par īpašiem un arī ikdienišķiem notikumiem. Latvietis dziedāja visdažādākajās vietās – pļavā, maltuvē, pie galda, vienatnē un pulcējoties kopā, dziedot par darbu, dabu, ģimeni… “Dziesmas klātbūtne, sadziedāšanās princips – tie ir pamatmotīvi, veidojot šo koncertprogrammu, tādējādi sniedzot priekšstatu par tautas seno tradīciju,” stāsta grupas pārstāve Dita Ābola.

Dziesma “Dod, dieviņi” ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+