×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Grupai “Ginc un Es” dziesmā galvenais ir vēstījums
 (VIDEO) (1)

Foto - Oskars JūraFoto - Oskars Jūra

Latvijas šlāgeraptaujas 2014. gada finālā skatītāji balsojumā par savu sirdsdziesmu izvēlējas grupas “Ginc un Es” dziesmu “Es tevi mīlu”. Interesanti, ka dziesmas mūzikas autors ir igaunis Myrakas, bet tekstu sarakstījis Dj Darks.

Ikdienā grupā “Ginc un Es” muzicē Gints Ločmelis un Ainārs Svelpe, bet uz fināla koncertu Ventspilī viņiem bija piepulcējušies vēl divi draugi – Aldis Kise un Intars Sprukulis. Pēc apbalvošanas Gints Ločmenis teica: “Šis ir pozitīvu emociju pasākums pirmkārt jau pašiem mūziķiem. Tā ir iespēja vismaz reizi gadā satikties, parunāties un kopā uzdziedāt. Mēs esam priecīgi un pagodināti! Sajūtas nav vārdos izsakāmas, prieks par to ir milzīgs. Protams, lielu lielais paldies jāsaka mūsu klausītājiem – faniem, gan tiem, kas bija klātienē Ventspilī, gan tiem, kuri bija pie TV ekrāniem un juta līdzi, un arī tiem, kuri bija domās kopā ar mums!”

Grupa Latvijas šlāgeraptaujā piedalās jau trešo gadu. Jāsaka, ka viņu ceļš uz uzvaru bijis ļoti pakāpenisks – pirms diviem gadiem ar dziesmu “Esi latgalīts” viņi finālā ieņēma trešo vietu, bet pērn ar dziesmu “Pededzes krasti” palika otrie. Mēdz teikt: trīs lietas labas lietas. “Katra no iepriekšējām dziesmām – “Esi latgalīts”, “Pededzes krasti” – arī ir ar savu vēsturi, savu stāstu. Tā jau ir, ka dziesmā galvenais ir vēstījums, ko izdziedam. Un vārdi “Es tevi mīlu” man liekas vissirsnīgākie, ko mēs sakām viens otram un arī vēlamies dzirdēt,” atklāti saka Gints. Šogad “Ginc un Es” finālā debitantu “Rumbas kvarteta” dziesmu “Kur esi tu” apsteidza tikai par 216 balsīm, bet trešajā vietā palika Andrejs un draugi no Cēsīm ar dziesmu “Laimē līgojot”. Latvijas šlāgeraptaujas fināls šogad izcēlās ar to, ka tajā iekļuvušas daudzas senas dziesmas jaunās skaņās.

Lai būtu panākumi, ir jāstrādā. Gints ar mūziku ir saistīts kopš bērnības – tēvs spēlēja akordeonu, bet mamma dziedāja, pats pašmācības ceļā akordeonu sāka spēlēt deviņu gadu vecumā dzimtas pasākumos. “Pie pirmajām dziesmām, ko iemācījos, var minēt arī fināldziesmas “Nodzisa vakara blāzma” un “Kur esi tu”. Patiess prieks, ka tās bija finālā un mēs joprojām tās dziedam! Esmu mācījies Balvu bērnu mūzikas skolā akordeonu pie skolotājas Gaidas Rakstiņas un trompeti pie Egona Salmaņa. Pabeidzu arī Rēzeknes Augstskolas Pedagoģijas fakultāti ar papildspecialitāti – mūzikas skolotājs. Studiju laikos sanāca dziedāt arī vairākos koros, viens no tiem bija Jāņa Gruduļa vadītais vīru koris “Olūts”,” savas muzikālās gaitas atklāj Gints. Šis gads grupai ir zīmīgs, jo ir sasniegta pilngadība – 18 gadi. “Esam piedalījušies dažādos mūzikas festivālos, pilsētas un novadu svētkos. Muzicēts daudzās Latvijas pilsētās un pagastos, bet par radošākajiem būtu jādēvē pēdējie trīs gadi, kad sākām piedalīties Latvijas šlāgeraptaujā. Liels notikums bija pagājušā gada augustā, kad iznāca mūsu pirmais albums “Esi latgalīts”. Centīsimies arī turpmāk iepriecināt ar jaunām dziesmām, pie tām jau strādājam,” smaidot saka Gints.

Gintam pēc uzvaras Ventspilī nav iznācis par to papriecāties un laiskoties, jo viņš dzied Normunda Zuša vadītajā Rēzeknes Zaļo pakalnu korī, kas piedalās Pasaules koru olimpiādē, kas jau šobrīd norisinās Rīgā. “Ceļazīmi uz šo pasākumu ieguvām pērn, piedaloties TV3 šovā “Koru kari”. Mūsu korim konkursa diena ir 12. jūlijs – Rīgas Kongresu namā. Repertuārā ir gan “Senā dziesma”, gan “Volare” un vēl citas,” teic Gints.

Tuvākie Ginta un grupas uzstāšanās pasākumi jūlijā ir “Ziņģē Rubeņos” – 18. jūlijā, Višķos zaļumballē – 25. jūlijā un “Zelta šlāgerī” Madonā 26. jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. man šie puiši ļoti patīk,sevišķi no viena video kur viņi ,domāju ar saviem bērniem,tas bija tik neviltoti mīļi,kā viņi turēja klepī un uzmanīja viņus,Aināram bija maziņāks,super tēvi un dziedātāji,lai veicas visās jomās!

Draugiem Facebook Twitter Google+