Apbrīno

Grupai “Zeļļi” svarīgākais ir klausītājs1


No kreisās Jānis Vējiņš, Raitis Treijs, Aigars Čudars, Igors Kirilovs.
No kreisās Jānis Vējiņš, Raitis Treijs, Aigars Čudars, Igors Kirilovs.
Publicitātes foto

“Latvijas sirdsdziesmu” aptaujā klausītāji novērtējuši dziesmu “Tavs brīnums”, kuru izpilda Latvijas šlāgermūzikas pionieri – grupa “Zeļļi”, kuri kopā muzicē jau 39 gadus. Jānis Vējiņš, neslēpjot prieku, saka: “Tas tiešām ir brīnums, kas atbilst dziesmas nosaukumam un vārdiem, ka klausītāji tik ātri ir pieņēmuši mūsu jauno dziesmu.”

Jau sarunas sākumā Jānis atzīstas, ka maz ir runāts par to, ko viņi dara, bet vairāk ir darīts – priecēti klausītāji lielos un mazos pasākumos. Grupa savu popularitāti gadu gaitā nav zaudējusi. Kā labam vīnam ar gadiem ir pieaugusi vērtība. Grupas dziesmas ir pārdzīvojušas laiku un nav zaudējušas savu vērtību un cieņu klausītājos. Maz būs tādu, kas nezinātu grupas pazīstamākās dziesmas “Rudzupuķes”, “Vēl tu nāc” vai “Krustcelēs”.

Aptaujā “Zeļļi” ir atgriezušies ar Andra Šīranta dziesmu “Tavs brīnums” un tā nav nejauša sadarbība, jo Andris ir daudzu grupas dziesmu aranžētājs. Par to, vai šī dziesma iekaros klausītāju sirdis, Jānis nosaka: “Sirdsdziesma – to pēc gadiem varēs pateikt. Laiks būs vērtētājs.” Jānis nenoliedz, ka dalība aptaujā palīdz dziesmai, jo klausītāji to dzird radio un vēlas, lai arī ballē nospēlē. “Šo gadu laikā ir izveidojies nemainīgs grupas repertuārs ballēm, tāds obligātais repertuārs, ko klausītājs, jau nākot uz balli, gaida koncertos, bet jaunās dziesmas prasa, ja dzird radio. Jaunā dziesma ir sākusi skanēt arī Latvijas Radio 2 apsveikumu koncertos, kas nebūtu, ja nepiedalītos aptaujā,” neslēpj Jānis.

Patiesībā “Zeļļiem” dalība aptaujā nav nekas svešs, jo viņi ir tie, kas piedalījušies vēl “Mikrofona” aptaujās un divas aptaujas dziesmas tika ierakstītas vinila platēs. “Ir izdoti 13 albumi. Pēdējais “Rīts bez vēja” – pirms aptuveni četriem gadiem. Ir sakrājušās dziesmas, ja visas saliktu kopā, iznāktu jauns albums. Tuvojas 40 gadi, jādomā kas jauns.”

Vaicāju Jānim, kas ir ilgmūžības noslēpums: “Es un Raitis Treijs esam no grupas pirmsākumiem. Īpašs laiks grupai, kad arī kļuvām plašāk pazīstami, bija ar saksofonistu Ivaru Birkānu. Mūs nepazina, bet viņam bija vārds. Viņš bija profesionālis, bet mums tiešām bija skaisti 20 radoši gadi. Ivars bija tas, kas mūs saveda ar Aigaru Čudaru, tā Aigars ir palicis pie mums. Pirmsākumos palīdzēja mans brālis Pēteris, tad ģitāru spēlēja Ilmārs Siliņš, tagad ir Igors Kirilovs,” tā par grupas sastāvu teic Jānis. Viņš ir pārliecināts, ka Raita balss ir tā, kas klausītājiem patīk. Protams, panākumu pamatā ir arī dziesmu izvēle. Ar tām ir izdevies. Jānis atceras, ka pirmsākumos spēlējuši, kā viņš pats saka, “koju dziesmas”. “Ja jau kopmītnēs tās dziedāja un patika, tad jau citiem arī patiks un mēs nekļūdījāmies,” nosmej Jānis.

Viena no grupas vizītkartēm ir dziesma “Rudzupuķes”, ko sarakstījis Aivars Lapšans. Ir stāsts, par dziesmu, kā tā atrada “Zeļļus”. “Kādās radinieku kāzās Vecpiebalgas pusē sieva dzirdēja šo dziesmu, tad sameklēja ierakstu, kas nebija kvalitatīvs, bet, kā spējām, tā norakstījām, iesniedzām radio un tikai tad sapazināmies ar Aivaru. Ir mums bijušas vēl citas Aivara dziesmas. Viņš arī rakstīja vārdus ārzemju melodijām. Mēs priecājamies, ka ir bijusi iespēja ar viņu sadarboties.”

Taču Jānis un arī pārējie grupas puiši ir pārliecināti, ka visu tomēr nosaka klausītājs. “Svarīgākais ir klausītājs. Paldies viņiem, kas tik ilgus gadus mūs vēlas dzirdēt. Paaudzes mainās, par to mums prieks. Svarīgi, lai klausītājam dziesma patiktu. Klausītājs ir vērtētājs, mēs spēlējam viņam. Mums ir daudz daiļā dzimuma klausītāju, tāpēc no sirds visas sveicam skaistajos pavasara svētkos!”

LA.lv
KD
Krista Dzidzēviča
Kokteilis
Populārais amerikāņu šovs parodē Levitu
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Uģis Kuģis atklāj, ka ikdienā ar sievu guļ atsevišķās gultās
3 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: pašmāju slavenības, blogeri un žurnālisti ballējas kafijas ballītē
4 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Krima atgriezīsies Ukrainas sastāvā, tas ir tikai laika jautājums. Saruna ar Dmitro Kulebu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet gaidāms neliels sniegs un lietus
9 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Vrubļevskis par Krievijas diskvalifikāciju: Jābūt individuālai, ne kolektīvai atbildībai 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uz mediķu iecerēto deputātu testēšanu ierodas tikai viena politiķe
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tā mums ir liela nauda!” Auto pirkums pamatīgi pieviļ pensionāru pāri 1
2 stundas