×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Gruškevics atbrīvošanu no valsts sekretāra amata apstrīd tiesā

Foto - LETAFoto - LETA

Mareks Gruškevics Administratīvajā rajona tiesā apstrīdējis atbrīvošanu no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra amata. Gruškevics aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka atbrīvošana no darba ir politiska izrēķināšanās.

Pašlaik viņš baudot vasaru, bet septembrī izvērtēšot darba piedāvājumus, kas ir saistīti ar pašvaldību darbu.

Kā ziņots, Administratīvā rajona tiesa iepriekš izbeidza tiesvedību Gruškevica strīdā ar ministriju par disciplinārlietas izmeklēšanu, kuras rezultātā viņš zaudējis amatu. Tiesas lēmums nebija pārsūdzams.

LETA jau ziņoja, ka izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis šā gada aprīlī ierosināja disciplinārlietu pret Gruškevicu un viņa vietnieci Ingu Štāli, jo IZM reorganizācijas gaitā konstatēja vairākus pārkāpumus, kuru rezultātā esot radīti vai varētu tikt radīti zaudējumi valstij un izsaimniekota nodokļu maksātāju nauda. Gruškevics tika atstādināts no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku, savukārt Štāle darbu turpināja.

Pēc disciplinārlietu izmeklēšanas komisijas atzinuma saņemšanas Ķīlis nolēma Gruškevica atbrīvot no amata saistībā ar pārkāpumiem ap 9 miljonus latu vērtajā skolu datoru iepirkumā. Valdība Gruškevicu atlaida 10.jūlijā.

Ķīlis no amatiem saistībā ar pārkāpumiem atbrīvoja arī Štāli un IZM Informācijas tehnoloģiju departamenta direktori Inesi Gludīti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+