×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Grūtākajos brīžos palīdzēja vitamīni un datorspēļu stratēģija, atminas Straujuma (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Intervijā “Latvijas Avīzei” pirms diviem gadiem bijusī premjere Laimdota Straujuma izsaucās: “Mās, stāvi klāt!” Ģimene bija ieteikusi veselību nebendēt šajā amatā, tomēr viņas māsa – ģimenes ārste Daina Lustika – uzņēmās atbildību par viņas veselību. Nosargāja! Straujumai izrādījās labāka veselība nekā Valsts prezidentam. Par to, kā tas izdevies, viņa stāstīja beidzamajā sarunā, kas publicēta 23. februārī.

– Jā, māsa mani uzmanīja. Liels paldies viņai! Tiku cauri ar vitamīniem vien, bez zālēm. Kaut arī vieglās miega zāles bija pieejamas, ļoti reti tās vajadzēja lietot. Man priekšā bija sarakstiņš, kad kādi vitamīni jādzer: kad B, kad D vitamīnu. Māsa teica, ka cilvēki parasti izmanto 20% no savām fiziskajām spējām, bet es šajā laikā esot izmantojusi 80 procentus. Pēc ES prezidentūras nemitīgajiem pārlidojumiem, uzstāšanās reizēm pārgurums bija ļoti liels. Arī tāpēc man bija svarīgi pateikt: pietiek! To pat zemapziņas līmenī jutu. Vai esat spēlējis stratēģiskās spēles?

– Datora stratēģiskās nav iznācis laika. Bet komandas veidošanas spēles kopā ar kolēģiem esam izgājuši. Kāpēc tāds jautājums?

– Parasti risinājumus meklējam, kā ierasts. Brīžos, kad liekas – ir bezizeja, šādas spēles iemāca meklēt netradicionālus risinājumus. Ārpus rāmjiem. Premjera amatā man nav nācies spēlēt šādas spēles, bet agrāk spēlētās mani ir mācījušas rast risinājumus situācijās, kad liekas, ka izejas nav.

Visu interviju ar Laimdotu Straujumu lasiet šeit!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Straujuma CS spēlē?

  2. Nu bet protams, kapēc gan lai, spēlējot šahu, ar torni pēkšņi nesākt staigāt kā ar zirdziņu, vai ar laidni kā ar torni? Jebkura datorsisitēma no šādas “radošas pieejas” apjuks un kompis uzkārsies. Nu un tad jau seko jauni atklājumi, kā Ctrl+Alt+Del, blue screen, hard reset, atrast, kur ir power poga datoram, vai laptopam un turēt to nospiest skaitot One Mississippi, two Mississippi utt, kamēr dators izslēdzas. Un pēc tam ir ļoti interesanti un lietderīgi iepazīties ar tekstiem, kas parādās, datoram startējot no jauna un izdarīt pareizo izvēli. Var jau arī rīkoties netradicionāli – mēģināt uzminēt, vai arī izmēģināt visas opcijas. Tas paplašina redzesloku un arī angļu valodas zināšanas, žēl tikai, ka tikai IT jomā, kas nez vai spēj ieinteresēt citu valstu politiķus, ja nu vienīgi tādus vecus marasmātiķus, kā Junkers.
    So, ļoti lietderīgas atziņas sniedza bijusī premjere. Noteikti vērts ieklausīties….

  3. Straujumai viss vienkārši-viņa neko nezina.

Draugiem Facebook Twitter Google+