×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Kad tuvu jaunā ēra un ģeopolitiskā kārtība (10)

Foto - Saeimas preses dienestsFoto - Saeimas preses dienests

Mēs zinām, ka deputāti spoguļa priekšā garas stundas trenējušies, par ko, tribīnē kāpdami, runās ārlietu debašu lieluzvedumā, būdami apbalvoti ar spēcīgu mītisko domāšanu. Vadošie, nopelniem bagātākie ārlietnieki uzsvēruši globālus izaicinājumus, ar ko saskārusies pasaule un kas kā tumši padebeši klājas arī pār Latviju. Mūsu starptautnieki pievienojušies kopējai ažiotāžai, ka sirmmāmiņa Eiropa nekad vairs nebūs vecā, labā, mājīgā Eiropa, un krakšķošā 27 valstu savienība, kas zin, nokļūs pat zem lielvaru izsoles āmura. Viņi visi ir ļoti bēdīgi par notiekošo. Nosodījuši grūtā brīdī uz populisma viļņa dezertējušos, kuru dēļ plaisā kādreiz varenā kopiena. Nobažījušies, ka kaut kur varu sagrābs kāds duče vai apbrūninātu uzskatu Ādolfs. Katrs katedrā kāpējs mācējis pateikt ko sirsnīgu par kulta figūru, Savienoto Valstu 45. prezidentu. Tiktāl viss cienīgi, kā par nākotni neizdibināmo nobažījušos a/s “Latvijas valsts” akcionāru kopsapulcē.

Vārdu aktīvi lūguši arī maz pie globusa stāvējušie, “The Economist” nelasošie, kas satelītšķīvī neskatās CNN. Nedod viņiem paēst no līdzi paņemtās kules, laid šaut pārkarsušiem stobriem par ārlietām! Viņi auditorijai dod grūtāk sagremojamu vielu, sākot ar atkārtotām postpatiesībām un noslēdzot ar ticību un cerību, ka mīļā Māra gādās par mūsu zemi, kad to Vašingtona un sabiedrotie pametīs likteņa varā. Savu izdevību uzstāties izmantojuši oratori, kuriem publika uzgavilē, – ei, ko tu tik stipru pīpē, pacienā mani ar! – un kuri ārpolitikā saprot tik to, ka Itālijā zied oranžas, Āfrikā dzīvo ērmenieki afes un derētu plašāk veidot sakarus ar Visumu.

Pēc rietumnieciskas domāšanas ļaudīm kancelē uzrāpies pazīstamais klusētājs dep. Elksniņš ar savu šujamo par Ķīnu, un Urbanoviča kungam atkal parādījusies Dievmāte Marija, likdama nocirst galvu rusofobijas hidrai. Arī pārējiem internacionālistiem saskaņiešiem piemeklēti alternatīvi fakti, kas, izteikti LR Saeimā, aizskanēs līdz pat Urāliem!

Un visi kopkorī ellišķīgā taurēšanā sunījuši un dēmonizējuši Ārlietu ministriju, kura nekā nav darījusi, lai vismaz kāds būtu ar mums daudzmaz pa draugam, un Rinkēvičs sēž tur kā nulle bez plaša politiskā apvāršņa atšķirībā no Saeimas ārpolitikas arhitektiem.

Bet, lūdzu, aizveriet ciet melnrakstu švīkājumu blociņus, deputāti! Neviciniet tik stipri rokas tribīnē! Izslēdziet gramofonus ar ilgspēlējošām platēm. Man piezvanīja amerikāņu vēstniece, lai brīdinātu – tukšu tarkšķēšanu viņa ilgi nepacietīs. Un mēs, runu patērētāji, simtreiz esam dzirdējuši vietējo nekonkrētību un nopūtas, ka viss mainās, nekas nebūs pa vecam. Jūs, saeimieši, esat viedokļu līderi, piederīgie reģionālajai Baltijas baseina ietekmīgai varai. Ko Latvija lems par prioritātēm un nacionālajām interesēm, neraugoties, ko saka Baltais nams, Berlimonta ēka vai Vatikāns. Tuvojoties jaunai ērai, citai ģeopolitiskai kārtībai – kur varam mīkstināt pozīcijas un kā priekšā vispār izkust? Kādos formātos Latvijai jāpiedalās, un kādas doktrīnas jāuzstāda? Vai līdz pēdējam par katru cenu jāturas ar Briseli? Vai gardās karašas tomēr ir tikai aiz Zilupes? Varbūt jādibina elementārāk kopjamas organizācijas, kooperējoties Baltijas Antantē, Ziemeļvalstu blokā vai Hanzas savienībā? Lai cik grūtas, dodiet atbildes! Saeimas domātājiem un vizionāriem jāprot kaut vidējā distancē paskatīties uz priekšu, nevis pūļa psihozē konstatēt – viss mainīsies.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. teiktu , stulbuma kalngals , bet kalngals bija cits viņa raksts

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): _Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…_
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Pat krieviem ir inteliģence, paklausieties Velleru, Kokamadu u.c. Mūsējie izģērbj Raini uz Aspaziju seksam…vai pievēršas ezotērikai. Nu i’ līmenis.

 5. reizēm pasteidz mūsu provinciālisms. Visas pasaules gudrie risina jautājumu, ka saglabāt civilizāciju, valstis, jo pieaug parazītu proporcija. Tā taču ir Trampa pamattēma: atbalstīt tos, kas UZTUR valsti!
  Ķērcēji: ‘dod man’, pazudina valsti! Mūsu rakstus palasi….kauns paliek. Pamattēma: kurš ar kuru karos.
  Ekonomikā nav tautību, nav reliģiju, atjēdzieties. Bet, nebūs ekonomikas, nebūs ne valsts, ne tautības.

 6. “Tantin,” ja tik gudra, tad ko neraksti pa vaciskam HANSA, vai HANSE, bet HanZa -pa latviskam-, kura tas jau labu bridi pa angliskam ir ipas’vards savienibas nosaukuma Hanseatic league. Turklat “Tantin,a”pati to apstiprina likusi pedin,as – kur te log’ika?

  • Laidies atpakaļ palātā, māsiņa ar šprici jau iet uz tavu pusi !
   Paliks tev vieglāk, kad nevajadzēs mocīt galvu ar pārmēru
   sarežģītiem jautājumiem !

  • pa vaciskam… pa latviskam… pa angliskam…[ pa poliskam… pa čukčiskam… pa hotentotiskam…] …

 7. Kas tas tāds: “Hanzas savienība” ?
  Ir dzirdēts, ka vārdus “[pilsētu] savienība” svešā mēlē izrunājot kā “hanza”…
  Savienības savienība ??? 🙂

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+