×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Grūtību nomāktie grieķi stāv garās rindās pie veikaliem (1)

AFPAFP

Pūlis pie veikala durvīm

Grieķijā piektdien pirmo reizi notiek izpārdošanas akcija “Melnā piektdiena”, kuras laikā ekonomisko grūtību nomāktie grieķi bija gatavi stāvēt garās rindās pie veikaliem, lai izmantotu lielās atlaides.

Atēnās, Salonikos un citās Grieķijas lielajās pilsētās pie veikaliem, kas iesaistījušies šajā akcijā, vēl pirms to darba laika sākuma veidojās garas rindas. Šo veikalu tuvumā cilvēku pūļi arī bloķēja satiksmi.

Vairums pircēju bija jaunieši, kuri izvēlējās kavēt skolu un izmantot pat 80% lielās atlaides. Kādā iecienītā lielveikalā divu stundu laikā tika izpirktas “Xbox One” mājas videospēļu konsoles, kuras tika tirgotas par 199 eiro.

Neskatoties uz lielajiem pūļiem, netiek ziņots, ka būtu piedzīvotas lielas nekārtības.
Grieķijas mazumtirdzniecības grupas ir paudušas skepsi pret šo akciju, baidoties, ka tā vēl vairāk graus mazo uzņēmumu biznesu.

Atēnu tirdzniecības asociācijas vadītājs Niks Kugiumcis uzsvēra, ka “Melnā piektdiena” daudziem tirgotājiem nebūt nav “pozitīva diena”.

“Ja “Melnā piektdiena” tiks ieviesta Grieķijā, jābūt politikai, kas atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus,” viņš norādīja kreisajam laikrakstam “Avgi”.

Pēc septiņiem ekonomiskās krīzes gadiem Grieķijā bezdarba līmenis ir 23%, lai arī arodbiedrības noraida šo oficiālo statistiku, uzskatot, ka tas ir augstāks. Kopš krīzes sākuma 2010.gadā grieķu algas un pensijas pakāpeniski tika samazinātas, dažos gadījumos pat par 40%.
Veikalu darbiniekus pārstāvošās asociācijas ir pilnīgi noraidījušas šo ASV iedvesmoto pasākumu.

“Šīs importētās un agresīvās pārdošanas stratēģijas ne tikai iznīcina veselīgu konkurenci nozarē, bet arī gūst labumu uz patērētāju un darbinieku rēķina,” paziņoja privātajā sektorā nodarbināto asociācija “Oiye”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. O, jāaaa! Tad kad nonāk grūtībās, tad spēļu konsoles ir pirkums Nr.1 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+