×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Nekas neaizbaida no laimes šķirbas lodziņa

Egila Līcīša grāmatas "Feļetoni" atvēršanas svētki

Foto - LETA. Žurnālists, grāmatas autors Egils Līcītis uzrunā klātesošos grāmatas "Feļetoni" atvēršanas svētkos.

Katrā miestā un ielā izslāpušais atradīs veldzes avotus, kas pa Latviju izplūst upēs un ietek lielā nelegālā alkohola jūrā. Kamēr vārtrūmē meimuro viens pietempies ļurba no plašām patērētāju masām, sabiedrībā pasmīnē un piemiedz acis, bet, ja alkohola jūrā noslīkst cilvēki, tiek reāli aiznestas dzīvības, tad sāk satraukties pat varasvīri. Klau, patiešām – vai nesarīkot darba grupu? Pa riktīgam – ar nozares ekspertiem, ministriju un pašvaldību pārstāvjiem, ar speciālistiem, kuri paši nesmādē to mantu, ar “Prudentia” konsultantiem. Citādi galā netiek. Saeimieši rāda ar pirkstu uz poliču bezdarbību, uzplečotie atgaiņājas, ka neesot “tiesiskās bāzes”, lai nostopētu reģistrētu privātuzņēmēju, “točku” turētāju biznesu – ir simts ieganstu, kāpēc dropmaņu oāzes nevar likvidēt. Likumus pielāpa, policistus uzmundrina, pilsoniskās iniciatīvās vaktē jiftes tirgoņus un raibām acīm klientūru, līdz kārtējai reizei, kad bezpalīdzīgi jānoplāta rokas. Saeimas iekšlietu komisijas dīvāndeputāti jau pāra reizes kātojuši līdz Latkovska k-ga stikla skapītim, sak, varbūt ar gudrības eliksīra un stipro pretzāļu lietāšanu būs līdzēts. Īpašumā ielauzties nedrīkst. Konfiscēt neko nav brīv. Johaidī, interneta tiešraides nodrošina no valdības sēdēm, bet pie “točkas” durvīm nevar uzstādīt brīdinošu semaforu ar miroņgalvu un sakrustotiem kauliem!

Šķidrās maizes būdas stāv neizkustināmas kā baronu stiprās pilis. Neiznīdējamākas par spir-gto Centrāltirgus sveicienu, kur neskan suitu stieptie saucieni “pēēērciet sklandraušus”, bet leģendārais “spirtik, cigareti”.

Cilvēces sāpju grāmatā rakstāmas arī aktivitātes ar indi apsmidzinātu zālaugu tirgotavu nīcināšanā. Tur papildu grūtumu rada apstāklis, ka šis veikals ir uz riteņiem pārvietojams, un, kad likuma gribas izpildītājs dodas pēc andeles adreses, saldā vīraka mantnīca pārvilkta uz citu vietu! Tikpat nenovēršami Rīgas taksīšu “kariņi” ar riepu duršanu un “melnie ormaņi”, kas laupa pasažierus, kamēr reisa autobuss izbraucis uz līniju. Jūs gribat, lai barvežus, kas noliek cilvēkus uz korķa, un neapkarojamos nelegāļus policisti nolasītu kā vanagi cāļus! Ne jau taksisti, bet starptautiskā slepenbiedrība “Melnā roka” tam slēpjas apakšā! Nelegālā alkohola rūpals pieder sarainiem vīriem, kas ir 10 interpola visvairāk meklēto noziedznieku sarakstā! Kad pasauli valda haoss, pretī nespēj stāties knapi atalgoti poliči un vāji bruņoti deputāti!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+