×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Gruzijā aiztur vēl divus bijušos ministrus

Gruzijā aizturēti vēl divi iepriekšējās valdības ministri, kurus tur aizdomās par finanšu nelikumībām. Finanšu ministrijas izmeklēšanas dienests informējis, ka bijušais enerģētikas un finanšu ministrs Aleksandrs Hetaguri un bijušais izglītības un tieslietu ministrs Nika Gvaramija aizturēti saistībā ar šogad notikušo “viena miljona dolāru (530 tūkstošu latu) pārskaitīšanu fiktīvai kompānijai it kā par enerģētikas uzņēmumu konsultāciju pakalpojumiem”.

Šajā lietā aizturēti vēl četri cilvēki.

Kopš jaunā premjerministra Bidzinas Ivanišvili nākšanas pie varas saistībā ar aizdomām par pastrādātajiem amatnoziegumiem ir aizturēti arī bijušais aizsardzības ministrs Iraklijs Okruašvili, armijas ģenerālštāba priekšnieks Giorgi Kalandadze un vairākas augsta ranga policijas amatpersonas.

Gruzijas premjers noliedzis, ka bijušo amatpersonu aizturēšanai ir politiski motīvi, un uzsvēra, ka Gruzijā tiekot atjaunots tiesiskums, nevis īstenots selektīvais taisnīgums.

Ivanišvili vadītā koalīcija “Gruzīnu sapnis” oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarēja prezidenta Mihaila Saakašvili partiju “Vienotā nacionālā kustība”, izbeidzot tās valdīšanu, kas ilga kopš 2003. gada tā sauktās rožu revolūcijas laika.

Jaunā valdība ir solījusi labot iepriekšējās valdības pieļautās kļūdas un saukt pie atbildības vainīgos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+