Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Gruzijā aizturēti divi Latvijas pilsoņi par 450 000 dolāru nozagšanu kiberkrāpniecībā

hakeris

Ilustratīvs foto

Gruzijā aizturēti divi Latvijas pilsoņi un viens Gruzijas pilsonis par 450 tūkstošu ASV dolāru (399 tūkstošu eiro) nozagšanu kādai amerikāņu firmai, ielaužoties tās datorsistēmā, vēsta Gruzijas ziņu portāls agenda.ge.

Latvijas pilsoņi Vladislavs Borisovs un Jevgeņijs Kalnmalis, kā arī Gruzijas pilsonis Dāvids Gagnidze aizturēti par lielas naudas summas nelikumīgu iegūšanu krāpšanas ceļā, paziņoja Gruzijas Ģenerālprokuratūra.

Aizturētie bija nelikumīgi ieguvuši 449 994 ASV dolārus (398 683 eiro) no amerikāņiem piederošās firmas.

Ģenerālprokuratūras paziņojumā teikts, ka šie trīs vīrieši šogad Gruzijā izveidoja fiktīvu kompāniju “GeorgiaFruit”.

Pēc šī uzņēmuma reģistrācijas viņi, izmantojot internetu, ielauzās amerikāņu firmas datortīklā un e-pastā un pārskaitīja no tās 449 994 dolārus uz “GeorgiaFruit” kontu bankā. Šis pārskaitījums veikts 20.aprīlī.

Gruzijas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki aizturēja šos trīs vīriešus, kad viņi mēģināja izņemt šo naudu kādā Gruzijas komercbankā. Viņiem noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Ja aizturētos tiesa atzīs par vainīgiem, viņiem draud cietumsods no sešiem līdz deviņiem gadiem.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+