Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
13. novembris, 2013
Drukāt

Gruzija apgūst Latvijas lauksaimniecības attīstības pieredzi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gruzijas lauksaimniecības ministrs Šalvu Pipiju (Shalva Pipia) darba vizītē Latvijā trešdien ticies ar Latvijas zemkopības ministri Laimdotu Straujumu un interesējies par Latvijas pieredzi, iestājoties Eiropas Savienībā (ES), kā arī iespējām aizstāvēt savas valsts lauksaimnieku intereses ES vienotajā Kopējā lauksaimniecības politikā, portālu “LA.lv” informēja ZM.

Īpaša interese Gruzijas lauksaimniecības ministram bijusi par Latvijas pieredzi dažādu lauksaimniecības nozaru saimniecību un uzņēmumu kooperācijā un valsts atbalstu kooperācijas veicināšanai gan ar dažādiem nodokļu un normatīviem atvieglojumiem, gan finansiālo atbalstu.

Straujuma Gruzijas lauksaimniecības ministru informējusi, ka viens no lauksaimniecības attīstības virzītājspēkiem Latvijā ir arī zemnieku nevalstiskās organizācijas, kas pārstāv visas lauksaimniecības nozares. Visi svarīgie lēmumi, kas attiecas uz lauksaimniecību, tiek apspriesti ar zemnieku nevalstiskajām organizācijām, lai gala lēmumi atbilstu nozaru interesēm un veicinātu to attīstību, viņa uzsvērusi.

ZM atzīmē, ka Gruzijas lauksaimniecības ministrs no 12. līdz 15. novembrim ieradies darba vizītē Latvijā, lai iepazītos ar Latvijas pieredzi lauksaimniecības attīstības pasākumu īstenošanā un meklētu jaunas iespējas abu valstu ekonomiskajai sadarbībai lauksaimniecības nozarēs.

Lai iepazītos ar Latvijas laukos strādājošo saimniecību un uzņēmumu darba un attīstības pieredzi, kā arī valsts atbalsta pasākumiem lauksaimniecības nozarei un tās uzraudzībai, Gruzijas lauksaimniecības ministrs Šalva Pipija vizītes laikā apmeklēs vairākas Latvijas lauku saimniecības un uzņēmumus, kā arī Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības centru un Lauku atbalsta dienestu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. J Ā Ā Ā…Tik tiešām ,Gruzija daudzko var mācīties no Latvijas . Ceru drīzumā ieraudzīt laikrakstos ziņu ,ka Latvijas laauksaimniecības ministre devusies uz Gruziju apgūt vīnogu audzēšanas pieredzi .

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+