Foto – AFP/LETA

Gruzija: Krievija tiecas palēnām anektēt Abhāziju un Dienvidosetiju 0

Krievija pamazām organizē Abhāzijas un Dienvidosetijas aneksiju, paziņojusi Gruzijas ārlietu ministre Tamāra Beručašvili.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ Briselē notikušajās sarunās ar Eiropas Savienības un NATO pārstāvjiem ministre uzsvērusi Gruzijas bažas par Krievijas līgumiem ar Abhāziju un Dienvidosetiju, kas padara ciešāku šo reģionu saikni ar kaimiņvalsti. “Šis ir ārkārtīgi bīstams attīstības virziens ne tikai Gruzijas drošībai, bet, mūsuprāt, tas ir bīstami arī plašākā Eiropas drošības kontekstā, īpaši ņemot vērā karu Ukrainā,” intervijā norādījusi Gruzijas ministre.

Beručašvili, kura kopā ar Gruzijas premjerministru Irakliju Garibašvili piedalījās sarunās ar ES un NATO, uzsvēra, ka Krievijas darbības ved uz pakāpenisku abu atšķelto reģionu anektēšanu. Tas ir plašāka mēroga Krievijas agresijas plānos pret kaimiņvalstīm un Gruzijā notiekošais ir daļa no tās pašas spēles, kuru Krievija spēlējusi Ukrainā, anektējot Krimu un atbalstot prokrieviskos kaujiniekus valsts austrumos, uzskata Gruzijas ministre.

CITI ŠOBRĪD LASA

Beručašvili atklāja, ka Krievija Dienvidosetijā un Abhāzijā nostiprinās militāri. Pēc viņas teiktā, tur atrodas 11 000 Krievijas karavīru. Krievijas mērķis ir “radīt un uzturēt iesaldētus konfliktus un kavēt valstu suverēno izvēļu īstenošanu ārpolitikā”, uzskata Beručašvili, atsaucoties uz Gruzijas ieceri pievienoties ES un NATO.

Gruzijas un Krievijas karš par Dienvidosetiju un Abhāziju notika 2008. gadā. Kad tas beidzās, Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību. Pagājušā gada novembrī Maskava ar Abhāziju parakstīja stratēģiskās partnerības līgumu un paziņoja, ka vēlas parakstīt līdzīgu dokumentu arī ar Dienvidosetiju, lai tās armiju integrētu Krievijas bruņotajos spēkos.

Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks pēc tikšanās ar Garibašvili atzina, ka Krievijas un Abhāzijas līgums “pārkāpj Gruzijas suverenitāti un teritoriālo vienotību”. Baručašvili izteica cerību, ka Rietumi paliks vienoti un nepiekāpīgi sankcijās pret Krieviju Ukrainas dēļ. Tāpat viņa sagaida, ka Eiropas Komisija (EK) samitā ar bijušās PSRS valstīm, kas maijā notiks Latvijā, aicinās ES atļaut Gruzijas pilsoņiem iebraukt Šengenas zonā bez vīzām. Tas padarītu Gruzijas pases pievilcīgākas Abhāzijas un Dienvidosetijas iedzīvotāju acīs, uzskata ministre.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.