×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Gruzijā lidmašīnā ierīkots bērnudārzs

Kāda Gruzijas pilsētas Rustavi bērnudārza direktors iegādājies lidmašīnu un pārvērtis to par bērnudārza telpām, kur bērni interesentā veidā var smelties zinības un spēlēties.

Garijs Čapidze no Gruzijas nacionālās lidsabiedrības “Georgian Airways” iegādājās pilnībā ekspluatējamu lidmašīnu “Jak-42”. Viņš pārveidoja lidmašīnas iekšieni tā, lai tā būtu piemērota mācībām, izvietoja tajā mācību materiālus, spēles un rotaļlietas, bet pilota kabīnes aprīkojumu atstāja neskartu, ļaujot bērniem ar visiem tur esošajiem instrumentiem spēlēties. Bērnudārza vadītājs, kas ir arī Gruzijas‒Ukrainas Sociālo attiecību institūta rektors, Čapidze norādīja, ka vēlējies panākt, lai bērni uz bērnudārzu dodas ar prieku, kā arī labāk pielāgojas jaunai videi, sākot bērnudārza gaitas.

Padomju laika lidmašīnas nelielajā pilota kabīnē ir apmēram 1500 pogu, ko 15 bērnudārza audzēkņi izmanto, iztēlojoties, ka ir piloti, kuru vadībā lidmašīna paceļas gaisā, pastāstīja bērnudārza vadītājs. “Bērni bērnudārzā ierodas ar prieku un raud, kad viņiem jādodas mājās. Viņi šeit ir laimīgi,” norādīja Čapidze. Vecākiem par savas atvases sūtīšanu šajā privātajā bērnudārzā nabadzīgajā Gruzijas dienvidaustrumu pilsētā jāmaksā apmēram 50 latu vērta summa mēnesī, kas ir vairāk nekā uz pusi lielāka summa, kādu maksā valsts bērnudārzu audzēkņu vecāki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+