×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. marts, 2012
Drukāt

Gruzija noraida Krievijas piedāvājumu

misha

Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili 3.martā paziņoja, ka nevar pieņemt Krievijas nosacījumus abu valstu diplomātisko attiecību atjaunošanai.

Krievija 2.martā negaidīti piedāvāja Gruzijai diplomātisko attiecību atjaunošanu, kas tika sarautas, sākoties 2008.gada karam.

Saakašvili norādīja, ka viņš ir gatavs dialogam ar Maskavu, taču uzsvēra, ka Krievijai vispirms ir jāatzīst, ka separātiskie Dienvidosetijas un Abhāzijas reģioni ir Gruzijas sastāvdaļa.

“Mūsu diplomātiskās attiecības ar Krieviju tika automātiski sarautas, kad tā pārstāja atzīt mūsu suverenitāti,” uzrunājot žurnālistus, norādīja Gruzijas prezidents. “Un tās tiks automātiski atjaunotas, kad Krievija atkal atzīs Gruziju un tās suverēnās robežas.”

Krievijas piedāvājums atjaunot diplomātiskās attiecības izskanēja divas dienas pēc tam, kad Saakašvili piedāvāja vienpusējā kārtā noteikt Krievijas pilsoņiem bezvīzu ieceļošanas kārtību.

Maskava paziņoja, ka arī pārtrauks pieprasīt Gruzijas pilsoņiem vīzas ieceļošanai Krievijā, taču uzsvēra, ka “Gruzijai nepieciešams nodrošināt (..) Gruziju apmeklējošo krievu drošību.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+