Pasaulē
Citur

Gruzija sarauj diplomātiskās attiecības ar Sīriju0

Foto – LETA

Gruzija oficiāli informējusi ANO par diplomātisko attiecību saraušanu ar Sīriju, pavēstīja Gruzijas Ārlietu ministrija. Šāds solis sperts pēc Damaskas lēmuma atzīt Gruzijas separātisko reģionu Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību.

Gruzijas pilnvarotais pārstāvis ANO par diplomātisko attiecību saraušanu ar Sīriju informējis šīs organizācijas ģenerālsekretāru, teikts paziņojumā.

Gruzijā šo lēmumu skaidro ar to, ka Sīrijas varasiestādes nolēmušas atzīt Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību, kas ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām.

Ar šo lēmumu Damaska faktiski atbalsta “Krievijas militāro agresiju”, kā arī “etniskās tīrīšanas” šajos reģionos.

Sīrija Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību atzina 29.maijā. Šajā pat dienā Gruzija norādīja, ka šo lēmumu Damaska pieņēmusi, pakļaujoties Krievijas spiedienam un ignorējot saistības starptautisko tiesību jomā attiecībā uz suverēnu valstu teritoriālo vienotību un robežu neaizskaramību.

Sīrijas valdības lēmumu nosodījusi arī Eiropas Savienība un Norvēģija.

ASV Valsts departaments paziņojumā apliecināja, ka Vašingtona pilnībā atbalsta Gruzijas suverenitāti un teritoriālo neaizskaramību, kā arī aicina visas valstis neatzīt Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību.

Gruzija neuztur diplomātiskās attiecības ne ar vienu valsti, kas it atzinusi Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību. Līdzās Krievijai un Sīrijai tās ir arī Nikaragva, Venecuēla, Nauru un Vanuatu.

LA.lv