Latvijas izlases uzbrucējs Artūrs Karašausks (centrā) UEFA Nācijas kausa spēlē pret Gruziju.

Gruzijas izlases futbolisti aplauž zobus Latvijas “vilkiem” 0

Latvijas futbola izlase otrdien UEFA Nāciju līgas D divīzijas pirmās grupas spēlē savā laukumā ar 0:3 (0:2) zaudēja Gruzijai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Viesu komandas labā vārtus guva Džaba Kankava, Valerians Gvilija un Giorgijs Čakvetadze. Ar šo uzvaru gruzīni nodrošinājuši pirmo vietu grupā un iespēju pacīnīties par ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionātu.

Šī spēle iesākās vētraini, jo jau ceturtajā minūtē Latvijas izlases soda laukumā bumba trāpīja par Vitālija Maksimenko roku, kā rezultātā uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To gan teicamā stilā atvairīja valstsvienības kapteinis Andris Vaņins, tomēr jau astotajā minūtē Gruzija izvirzījās vadībā – tālsitienu realizēja Kankava.

Gruzijas izlase pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, kamēr Latvijas valstsvienība spēlēja no aizsardzības un cerēja uz pretuzbrukumiem. Pirmā puslaika vidū laba iespēja izlīdzināt rezultātu bija Latvijas izlases aizsargam Vitālijam Jagodinskim, tomēr viņa brīvsitiens lidoja tikai nedaudz garām vārtiem. Savukārt mača 29.minūtē rezultāts kļuva jau 2:0, kad teicamu piespēli saņēma Gvilija, kurš guva vārtus no ļoti šaura leņķa.

Latvijas izlasei pirmā puslaika turpinājumā tā arī vairs neizdevās nopietni apdraudēt pretinieku vārtus, kamēr pāris reizes spēlē bija jāiesaistās Vaņinam.

Otro puslaiku Latvijas futbolisti uzsāka aktīvāk un agresīvāk, taču pie nopietniem vārtu gūšanas momentiem gan neizdevās tikt. Tā vietā 61.minūtē nācās bumbu saņemt savos vārtos – Čakvetadze apspēlēja Vadimu Žuļevu un panāca jau 3:0. Turpinājumā spēles gaita bija diezgan mierīga, jo pretinieki vairs īpaši nedomāja par vārtu iekarošanu.

Latvija pret Gruziju zaudēja trešo reizi pēc kārtas. UEFA Nāciju līgā pirmā apļa spēlē septembrī Latvija viesos piekāpās ar minimālu rezultātu 0:1, bet pērn martā pārbaudes spēlē cieta sagrāvi ar 0:5.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas futbolisti aizvadītajā nedēļas nogalē savā laukumā D divīzijas mačā nospēlēja 1:1 ar Kazahstānu.

D divīzijas pirmās grupas vadībā ar maksimāli iespējamiem 12 punktiem četrās spēlēs ir Gruzija, kam ar pieciem punktiem seko Kazahstāna, kas otrdien ar 4:0 uzvarēja Andoru. Tikmēr Latvijai un Andorai ir pa diviem punktiem.

Gruzija jau nodrošinājusi uzvaru grupā un nākamajā gadā varēs cīnīties par pirmo vietu D divīzijā un ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

Novembrī Latvijas izlase šī turnīra ietvaros viesosies pie Kazahstānas un Andoras, noslēdzot dalību turnīrā.