Foto – Dace Kokarēviča

Gruzijas leģendas, medus un vīns. Ceļojuma piezīmes 0

Laikā, kad Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi plus 25 grādi un zied kastaņas un ceriņi, bet Melnās jūras piekrastē ūdens iesilis līdz 19 grādiem, braucot pa Kaukāza kalniem, lūkojamies ziemīgā ainavā – spoži saulē mirdz iepriekšējā naktī uzsnigušais sniegs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

“Jums to nesaprast!” tā atbildējusi pārgalvīgu tūristu grupa Kaukāza kalnos uz glābējhelikoptera komandas jautājumu: kāpēc jūs, sasodīts, uzlīdāt te, kur paši līdz vakaram lejā netiktu?! Šo epizodi mums stāsta gide Aleksandra, atceroties piedzīvojumus ar citiem tūristiem.

Mazliet jābaidās….

Aiz loga vīd tik bezdibenīgas klinšu kraujas, ka divas kolēģes no mūsu Baltijas valstu žurnālistu grupas somās meklē ne tikai Boržomi pudeles, bet arī nomierinošas tabletes. Tās, lai nepiedzīvotu panikas lēkmes, kas līdzenumu iemītniekus var pārņemt, braucot pa serpentīna ceļu zemē, kur četras piektdaļas platības aizņem kalni, bet divas trešdaļas teritorijas atrodas augstāk par 500 metriem virs jūras līmeņa. Busiņa vadītājs brīžam džigitē, pirms līkuma apdzenot divus kravas mašīnas, bet es nodomāju – ja jau viņš ņēmis bankā prāvu kredītu braucamā iegādei, tad taču aizdevums ir jāatpelna un busu viņš saudzēs, tātad mūsu dzīvības arī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par to, kas atgadās ar mirkli modrību zaudējušu vadītāju, liecina gan ceļmalās novietotie krusti, gan kāda no ceļa sniegos nobraukusi un turpat pamesta tukša fūre. Gide vēsta, ka pirms dažiem gadiem kāds nepieredzējis kravinieka vadītājs no Turcijas nav pratis novērtēt, ka viņa mašīna ir pārāk augsta, lai tiktu cauri tunelim, un tāpēc iesprūdusi.

Jau ielejā tikušiem, mums jāapstājas, jo ceļu aizšķērso milzīgs aitu ganāmpulks, ko pārdzen uz citām ganībām.

Tā kā televīzijā visi esam skatījuši ziņas par zemestrīci Nepālā un, atceros, arī pati 1991. gada maijā piedzīvoju 4,6 magnitūdu zemestrīci tajā Kaukāza grēdas priekškalnē, kas atrodas Krievijas teritorijā, apjautājos gidei, cik droši varam justies. Viņa stāsta, ka Tbilisi apkaimē nevarot būt postošas zemestrīces, jo zemes dzīlēs esot nafta un šī vieta gandrīz kā tāds pludiņš virs naftas jūras. Bet nafta ir tik dziļi zemē, ka ļoti grūti dabūt ārā. Tas gan būtu pa spēkam norvēģu naftas ieguves kompānijai, taču tā vēlējusies licenci uz 30 gadiem, tāpēc gruzīni šo piedāvājumu noraidījuši.


LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.