×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Gruzijas opozīcija vēlas dialogu ar Saakašvili

Gruzijas opozīcijas līderis Bidzina Ivanišvili apliecinājis, ka ir gatavs dialogam ar prezidentu Mihailu Saakašvili, atkāpjoties no savas agrākās prasības, ka Saakašvili ir jāaiziet no valsts galvas amata.

 

Opozīcijas koalīcijas “Gruzijas sapnis” vadītājs rakstiskā paziņojumā apliecināja, ka viņš neizvirza “politiskus ultimātus”. “Mēs esam gatavi konstruktīvām attiecībām ar pašreizējās valsts varas pārstāvjiem, arī ar pašreizējo prezidentu,” norādīja Ivanišvili.

Nedaudz agrāk Saakašvili partija – Apvienotā nacionālā kustība – jau bija noraidījusi Ivanišvili prasību Saakašvili atkāpties no valsts galvas amata. Saakašvili atzinis sakāvi parlamenta vēlēšanās un solījis, ka palīdzēs opozīcijas koalīcijas līderim miljardierim Ivanišvili izveidot jauno valdību. Neraugoties uz Saakašvili partijas sakāvi parlamenta vēlēšanās, viņš prezidenta amatā paliks vēl gadu līdz sava otrā prezidentūras termiņa beigām. Tas, ka Saakašvili atzinis sakāvi, kā arī pati vēlēšanu norise, kas saņēmusi starptautiskas uzslavas, ir apliecinājums tam, cik lielu progresu Gruzija ir sasniegusi Saakašvili partijas deviņos varas gados, atzīmē analītiķi.

No 150 Gruzijas parlamenta deputātiem 77 tiek ievēlēti proporcionālās vēlēšanās pēc partiju sarakstiem, bet 73 – vienmandāta apgabalos. “Gruzijas sapņa” kandidāti uzvarējuši 38 vienmandāta apgabalos, bet Saakašvili partijas kandidāti – 35 apgabalos.

Izklāstot savas ārpolitikas prioritātes, Ivanišvili atzina, ka vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju, taču vienlaikus uzsvēra vēlmi iestāties NATO, pret ko Maskava vienmēr kategoriski iebildusi. “Mums jānormalizē attiecības ar Krieviju, taču mūsu stratēģija kļūt par NATO dalībvalsti netiks pavērsta pretējā virzienā,” viņš norādīja. “Ja jūs man vaicājat, Amerika vai Krievija, es saku, ka mums nepieciešamas labas attiecības ar visiem,” paziņoja Ivanišvili.

Krievija cer, ka pēc Gruzijas parlamenta vēlēšanām, kurās uzvarēja opozīcijas koalīcija, Maskavas un Tbilisi attiecības normalizēsies, paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija.

Krievijas un Gruzijas diplomātiskās attiecības tika sarautas pēc 2008. gada kara.

Gaisa satiksme starp Maskavu un Tbilisi tika atjaunota 2010. gadā, un šogad Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili atcēla Krievijas pilsoņiem vīzu režīmu. Taču gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins, gan premjerministrs Dmitrijs Medvedevs izteikušies, ka nekad nebūs ar mieru tikties ar Saakašvili, kuru viņi dēvē par noziedznieku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+