×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Gruzijas premjers atlaiž valsts aizsardzības ministru

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili no amata atcēlis valsts aizsardzības ministru Irakliju Alasaniju (attēlā) un apsūdzējis viņa vadītās ministrijas darbiniekus korupcijā. Gruzijas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas vismaz piecas Aizsardzības ministrijas amatpersonas, savukārt Alasanija šos arestus nodēvējis par politiski motivētiem, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Alasanija ir Gruzijas viens no populārākajiem politiķiem un stingri aizstāv valsts tuvināšanos Eiropai. Viņš asi kritizējis viena bijušā un četru vēl pagaidām amatā esošo Aizsardzības ministrijas darbinieku arestus, sakot, ka to mērķis ir vērsties pret valsts rietumnieciski noskaņotajiem politiķiem. “Es gribu skaidri pateikt, ka šis ir uzbrukums Gruzijas eiroatlantiskaji izvēlei. Šis ir uzbrukums struktūrai, kas veiksmīgi īsteno reformas un kas mēģina sasniegt šo konkrēto ārpolitikas mērķi,” vietējiem žurnālistiem paziņoja Alasanija, norādot uz Gruzijas amatpersonu nosprausto uzdevumu iestāties NATO un Tbilisi nesen parakstīto tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību.

Tikmēr premjerministrs Garibašvili nodēvēja Alasanijas izteikumus par “bezatbildīgiem”. “Tā vietā, lai sniegtu palīdzību izmeklēšanā un patiesības noskaidrošanā, Iraklija Alasanijas darbības politizē Aizsardzības ministrijas darbu un bruņotos spēkus. Man tas nav pieņemams, un tas negatīvi ietekmē mūsu valsts drošību un valdības darba efektivitāti,” izteicies Garibašvili.

Gruzijas politiskie apskatnieki norādījuši, ka Alasanijas atlaišana draud valsti ieraut politiskajā krīzē, jo Alasanijas pārstāvētā partija Brīvie demokrāti draud izstāties no valdības, kas tādējādi zaudētu vairākumu parlamentā. Protestējot pret aizsardzības ministra atkāpšanos, no amata aizgājis Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas ministrs Aleksijs Petriašvili un gaidāms, ka līdzīgi rīkosies arī citi Brīvo demokrātu partijas ministri, tostarp tieslietu un ārlietu ministri, kā arī premjera vietnieks, informē ziņu aģentūra AFP.

Arī Gruzijas prezidents Georgijs Margvelašvili, kurš atbalsta valsts eiroatlantiskos mērķus, asi nosodījis politisko konfrontāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+