×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Gruzijas prezidents nolēmis atjaunot pilsonību Bidzinam Ivanišvili

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili nolēmis atjaunot Gruzijas pilsonību miljardierim Bidzinam Ivanišvili, kura vadītā opozīcijas koalīcija uzvarēja šomēnes notikušajās parlamenta vēlēšanās.

Pirms gada, kad Ivanišvili paziņoja par nodomu ieaistīties politikā, lai panāktu varas maiņu Gruzijā, viņam tika atņemta Gruzijas pilsonība, pamatojoties uz to, ka viņam ir arī Francijas pilsonība, bet likums Gruzijas pilsoņiem aizliedz dubultpilsonību. “Prezidents ir izdevis rīkojumu piešķirt Gruzijas pilsonību Bidzinam Ivanišvili. Rīkojums stāsies spēkā, tiklīdz Bidzinam Ivanišvili būs anulēta Francijas pilsonība,” aģentūrai AFP pastāstīja Saakašvili preses sekretāre Manana Mandžgaladze.

1. oktobrī Gruzijā notika parlamenta vēlēšanas, kurās uzvarēja Ivanišvili vadītā opozīcijas koalīcija “Gruzīnu sapnis”, iegūstot 54,85 procentus balsu un 85 vietas parlamentā, bet prezidenta Mihaila Saakašvili līdzšinējā valdošā partija “Vienotā nacionālā kustība” ieguvusi 40,43 procentus balsu un atlikušās 65 vietas parlamentā.

Koalīcija “Gruzīnu sapnis” veido valdību, kuru apstiprinās jaunais Gruzijas parlaments.  Ivanišvili cer kļūt par jauno Gruzijas premjerministru un sola, ka valsts saglabās Saakašvili partijas valdīšanas laikā sākto rietumniecisko kursu ar centieniem pievienoties NATO, bet vienlaikus mēģinās uzlabot arī attiecības ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+