×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Gruzīni par lielāko draudu valstij uzskata Krieviju

Foto - AFPFoto - AFP

Kopš Krievijas un Gruzija kara būs aizritējuši teju pieci gadi, un vairākums jeb 57 procenti Gruzijas iedzīvotāju Krieviju uzskata par ienaidnieku, liecina nesen veiktā sabiedriskās domas aptauja. Tikmēr trīsdesmit procenti valsts iedzīvotāju pauda, ka ar Krieviju būtu lietderīgāk draudzēties.

Saskaņā ar interneta vietnē “Gruzija Online” publicētajiem aptaujas rezultātiem seši procenti gruzīnu draudus saskata arī no Turcijas, bet četri procenti no Armēnijas. Tiesa, lielākā daļa baiļojas, ka Gruzija savu politisko un ekonomisko neatkarību varētu zaudēt tieši Krievijai. Vienlaikus gan 82 procenti gruzīnu neiebilstu politikai, kas būtu vērsta uz attiecību uzlabošanu ar Krieviju. Aptaujas veidotāji norāda, ka pēdējos gados gruzīnu attieksme pret Krieviju uzlabojusies, un aizvien lielāks skaits Gruzijas iedzīvotāju vēlētos normalizēt attiecības ar kaimiņvalsti.

Par visdraudzīgāko valsti gruzīni atzinuši ASV, kuru par tādu nodēvējis 41 procents aptaujāto valsts iedzīvotāju. Draugu sarakstā gruzīni ierindojuši arī Azerbaidžānu un Ukrainu. Tajā pašā laikā 61 procents Gruzija iedzīvotāju atbalsta valsts pievienošanos NATO, savukārt iestāšanos Eiropas Savienībā atbalstītu 67 procenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+