×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2013
Drukāt

Gruzīnu mākslinieku izstāde

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Līdz 7. septembrim galeijā “Istaba” atvērta divu spilgtu gruzīnu mākslinieku Gia Gugušvili un Iago Dekanozišvili izstāde “Gruzija Latvijā”.

Gruzija Latvijā ienāk ar sauli un izsmalcinātu dzīvesprieku audeklā un zeltstīgotajā emaljā.
Gia Gugušvili – gleznotājs, Tbilisi Mākslas akadēmijas profesors, neuzskata sevi par kādas konkrētas glezniecības skolas pārstāvi, paļaujas uz skatītāju kā savu darbu līdzradītāju un radošā procesa līdzautoru.  Gugušvili audekli pārstāv Gruziju starptautiskos mākslas simpozijos un izstādēs. Mākslinieka darbi izstādīti Gruzijā, Azerbaidžānā, Vācijā, Austrijā, Francijā, Krievijā, Amerikā un Šveicē, kā arī atrodas Gruzijas Nacionālajā galerijā Tbilisi un privātkolecijās daudzviet pasaulē.
Iago Dekanozišvili  savos darbos atjaunojis XII gadsimtā zudušo gruzīnu zeltstīgotās emaljas prasmi. Gruzīnu emaljas māksla, kas aizsākusies mūsu ēras IV-XII gadsimtā, atkal dzīvo un nes Gruzijas vārdu pasaulē.  Dekanozišvili sakrālie mākslas objekti pārstāv unikālo mākslinieku Gruzijas muzejos un privātkolekcijās Parīzē, Maskavā, Sanktpēterburgā, Kopenhāgenā, Ķelnē, Vašingtonā, Losandželosā, Ņujorkā un Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+