TAMPA, FL – APRIL 18: Rene Bourque #17 of the Montreal Canadiens scores on Kristers Gudlevskis #37 of the Tampa Bay Lightning in Game Two of the First Round of the 2014 Stanley Cup Playoffs at the Tampa Bay Times Forum on April 18, 2014 in Tampa, Florida.   Mike Carlson/Getty Images/AFP
== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
TAMPA, FL – APRIL 18: Rene Bourque #17 of the Montreal Canadiens scores on Kristers Gudlevskis #37 of the Tampa Bay Lightning in Game Two of the First Round of the 2014 Stanley Cup Playoffs at the Tampa Bay Times Forum on April 18, 2014 in Tampa, Florida. Mike Carlson/Getty Images/AFP == FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
AFP/LETA

Gudļevska debija Stenlija kausā neglābj “Lightning” no otrā zaudējuma 0

Latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis piektdien uz sešām minūtēm debitēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā, tomēr tas neglāba viņa pārstāvēto Tampabejas “Lightning” komandu no otrā zaudējuma.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā “Lightning” ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) savā laukumā piekāpās Monreālas “Canadiens” komandai.

Spēli “Lightning” komandas vārtos iesāka zviedrs Andešs Linbēks, tomēr viņš ielaida divas ripas otrajā trešdaļā, izceļoties Dāvidam Dešarnī un Renē Burkam. Savukārt pēc tam, kad 52.minūtē pēc Brendana Galagera metiena mājinieki nokļuva iedzinējos jau ar 0:3, Linbēku vārtos nomainīja Gudļevskis.

Latvietim nācās kapitulēt jau nepilnas trīs minūtes vēlāk – Burka pirmo metienu viņš atvairīja, novirzot ripu aiz vārtiem, tomēr pats uzbrucējs pie tās bija pirmais un īsu brīdi vēlāk jau precīzi izcēlās no aizvārtes. Goda vārtus “Lightning” guva brīdī, kad Gudļevskis jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Kopā šajā mačā Gudļevskis laukumā pavadīja piecas minūtes un 48 sekundes, atvairot divus no trim pretinieku raidījumiem.

“Mums vajadzēja pārmaiņas un dažreiz treneri ķeras pie pēdējā salmiņa,” vārtsargu maiņu skaidroja “Lightning” galvenais treneris Džons Kūpers.

Pirms tam Linbēks tika galā ar 20 no 23 metieniem, bet “Canadiens” vārtu vīrs Korijs Praiss atvairīja 26 no 27 raidījumiem.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Lightning” komanda nokļuvusi iedzinējos ar rezultātu 0-2, bet nākamās divas spēles jau risināsies Kanādā.

Kā zināms, “Lightning” komandas pamatvārtsargs Bens Bišops pašlaik ir savainots. Viņš traumā iedzīvojās pagājušās otrdienas mačā ar Toronto “Maple Leafs”, kad vienā no epizodēm centās cimdā noķert augsti lidojošu ripu, taču pēcāk neveiksmīgi ar plecu piezemējās uz ledus. Tā rezultātā “Lightning” pamatvārtsargs atstāja laukumu, bet viņa vietu ieņēma zviedrs Linbēks, palīdzot komandai tikt pie uzvaras ar 3:0. Sekojošajos regulārās sezonas pēdējos trijos mačos “Lightning” izcīnīja vēl trīs uzvaras, turklāt visos šajos četros noslēdzošajos mačos par labākajiem spēlētājiem kļuva vārtsargi – trīs reizes Linbēks, bet vienu reizi Gudļevskis, kurš savā NHL debijas mačā atvairīja 36 no 38 pretinieku raidījumiem.

Gudļevskis tādējādi kļuva par pirmo spēlētāju vēsturē, kurš vienas sezonas laikā uzspēlējis NHL, Amerikas Hokeja līgā (AHL), Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL) un olimpiskajās spēlēs.

Bišops pašlaik atsācis individuālus treniņus, tomēr par viņa iespējām spēlēt sērijas nākamajos mačos skaidrības nav.

Gudļevskis 34 spēlēs AHL turnīrā šosezon vidēji ielaida 2,68 ripas un atvairīja 90,1% pretinieku metienu, tiekot pie 18 panākumiem un piecas reizes paliekot nepārspēts.