AP/Scanpix

Gudļevskis lielisks Tampas vārtos, Bukartam rezultatīva piespēle 0

Kristers Gudļevskis ar lielisku spēli Tampabejas “Lightning” vārtos un Rihards Bukarts ar rezultatīvu piespēli Floridas “Panthers” sastāvā lieliski sākuši NHL pirmssezonas pārbaudes spēles.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Kristers Gudļevskis pusi spēles sargāja Tamapbejas “Lightning” vārtus. Tampabejas komanda mājās ar 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) zaudēja Karolīnas “Hurricanes” vienībai.
Gudļevskis laukumā devās cīņas sākumā, atvairīja 18 no 20 metieniem, bet cīņas vidū pēc nospēlētām 30 minūtēm un 26 sekundēm, kad ielaida savus otros vārtus, tika nomainīts. Viņa vietu ieņēma Edamss Vilkokss, kurš atvairīja 11 no 12 metieniem.
“Gudļevskis bija lielisks, īpaši paglābjot mūs no vārtu zaudējuma pirmā perioda izskaņā,” latviešu vārtsargs nopelnījis “Lightning” galvenā trenera Džona Kūpera uzslavu.

Latvijas jaunais hokejists Rihards Bukarts otrdien savā pirmajā NHL pārbaudes spēlē atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā Floridas “Panthers” cieta zaudējumu.
“Panthers” otrdien aizvadīja divas sapārotas spēles pret Nešvilas “Predators” komandu. Pirmajā mačā, kurā Bukarts nepiedalījās, ar 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) uzvarēja “Panthers”, bet otrajā mačā “Predators” revanšējās ar 2:1 (0:2, 1:0, 0:0).
Bukarts laukumā devās otrajā mačā un otrajā periodā asistēja Polam Tompsonam, kurš divas minūtes pirms otrā perioda beigām samazināja rezultātu līdz 1:2.
Latvijas hokejists spēlēja 12 minūtes un 24 sekundes, tostarp 2:28 minūtes skaitliskajā vairākumā, pa vārtiem nemeta, bet cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Šobrīd 20 gadus vecajam Bukartam nav līguma ar “Panthers”, taču viņš iepriekš septembrī veiksmīgi piedalījās “Panthers” jauno spēlētāju pārbaudes turnīrā, izpelnoties uzaicinājumu uz lielās komandas treniņnometni.
Iepriekšējās sezonas beigu daļu Bukarts pavadīja Amerikas Hokeja līgas (AHL) klubā Portlendas “Pirates”, kas ir Floridas “Panthers” fārmklubs. Tiesa, laukumā viņš devās tikai vienā mačā, bet tajā veica rezultatīvu piespēli. Bukarts iepriekšējo sezonu sāka Rietumu hokeja līgas (WHL) junioru vienībā Brendonas “Wheat Kings”, bet oktobra beigās tika aizmainīts uz Portlendas “Winterhawks” un kļuva par Ābola komandas biedru. Tomēr “Winterhawks” nepārvarēja izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, un pēc tam Bukarts noslēdza amatiera pārbaudes laika līgumu ar “Pirates”.

Savukārt Zemgus Girgensons ieguva lielu spēles laiku, bet Bufalo “Sabres” ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Otavas “Senators” komandu.
Girgensons spēlēja 21 minūti un 29 sekundes, kas bija otrs lielākais laiks starp “Sabres” uzbrucējiem, taču viņš arī nopelnīja sliktāko lietderības rādītāju -2 komandā. Uzbrucējs reizi meta pa vārtiem un bloķēja vienu metienu, kā arī uzvarēja 35% iemetienu.
Pirmdien sezonas pirmajā pārbaudes spēlē Girgensons guva vienīgos “Sabres” vārtus zaudējumu pret Minesotas “Wild” ar 1:2.

Tikmēr Teodors Bļugers un Ņikita Jevpalovs nebija iekļauti attiecīgi Pitsburgas “Penguins” un Sanhosē “Sharks” komandu sastāvos, kurs arī aizvadīja pārbaudes spēles.