Gudļevskis varens, daudz bloķētu metienu un Rīgas “Dinamo” pirmā uzvara 1

Rīgas “Dinamo” hokejisti KHL jaunās sezonas otrajā spēlē otrdien Magņitogorskā ar 2:1 pārspēja “Metallurg”, izcīnot pirmos divus punktus. Vārtus guva Brendons Makmilans un Kristaps Sotnieks, bet Kristers Gudļevskis vārtos atvairīja 33 no 34 metieniem.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns pēc zaudējuma pirmajā spēlē Jekaterinburgā ģērbtuvē komandai teica atzinīgus vārdus par pašatadevi, vienlaikus arī uzsverot, ka zaudējums piedzīvots, jo “pieņemti idiotiski lēmumi”. Tika veiktas vairākas izmaiņas sastāvā un attiecīgi arī virknējumos.

Turpretim “Metallurg” sezonu iesāka ar 5:1 uzvaru pār novājināto Bratislavas “Slovan”. Magņitogorska vasarā veikusi zināmu pārbūvi gan sastāvā, gan treneru korpusā, par galveno ieceļot čehu Jozefu Jandaču, kurš iepriekšējos divus gadus bija galvenais treneris Čehijas izlasē, pasaules čempionātā abas reizes zaudējot ceturtdaļfinālā un netiekot pie godalgām arī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Spēli aktīvāk sāka mājinieki, tomēr vadībā izvirzījās viesi – Matiass Mitinens meta ripu zonā caur pretinieku aizsargiem, ripu savāca Makmilans, apmānīja sāncenšus un izslidoja vienatnē pret Vasiliju Košečkinu, izdarot asu un precīzu plaukstas metienu.

Perioda turpinājums bija grūts, jo tika nopelnīti trīs noraidījumi, tomēr teicami darbojās mazākuma brigādes, neļaujot neko prātīgu izdarīt arī “Metallurg” triecienmaiņai, kurā uzbrucēju trio veido eksdinamietis Mets Elisons, izcilais snaiperis Sergejs Mozjakins un pēc desmit gadiem NHL mājup pārbraukušais Nikolajs Kuļomins. Bīstamāki momenti pat bija pie pretējiem vārtiem – Līnuss Videls iznākot no noraidīto soliņa izskrēja vienatnē pret Košečkinu, tāpat vēlāk mazākumā Makmilans, taču šajos dueļos pārāks bija olimpiskais čempions.

Līdzīgu iespēju otrās trešdaļas sākumā izniekoja Kevins Klarks, vairākumā guļošam vārtsargam ripu pāri nepārmeta Makmilans un aukstasinība pietrūka Miķelim Rēdliham. Apgriezienus krietni palielināja arī “Metallurg” un ledus rīdzinieku zonā tika pamatīgi sagriezts, glābjot gan Kristeram Gudļevskim, gan vārtu konstrukcijai.

Pēdējā periodā pārsvaru dubultoja Kristaps Sotnieks, bet mājinieki atbildēja tikai ar vienu precīzu uzbrukumu un beigu iniciatīva arī nedeva rezultātu.

“Komanda ļoti labi noskaņojās spēlei un cīnījās ar lielu pašatdevi. Kurš vairāk grib, tas arī uzvar. Daudz spēlējām mazākumā, tāpēc arī daudz bloķēti metieni (17 pret 4),” skaidroja Ģirts Ankipāns.

Sestdien Rīgas “Dinamo” sezonas pirmā mājas spēle pret Novosibirskas “Sibirj”.