Sports
Ziemas sports

Gudramovičam/Kalniņam augstā piektā vieta PK trešajā posmā kamaniņu braukšanā divniekiem 16

Foto – LETA/AFP

Latvijas kamaniņu braukšanas duets Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sestdien Altenbergas trasē Vācijā izcīnīja augsto piekto vietu Pasaules kausa sezonas trešajā posmā divniekiem, kamēr pārējās divas Latvijas ekipāžas palika otrajā desmitā.

Latvijas duets divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 24,116 sekundēm, sacensībās uzvaru guvušajiem vāciešiem Toni Egertam un Sašam Benekenam zaudējot 0,577 sekundes. Savukārt no goda pjedestāla Gudramovičs/Kalniņš, kuriem šis ir labākais rezultāts šajā sezonā, atpalika par 0,125 sekundēm.

Tikmēr brāļi Andris un Juris Šici ieņēma 12.vietu, bet Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs palika četras pozīcijas zemāk.

Egerts un Benekens uzvarēja abos braucienos, summā par 0,269 sekundēm pārspējot austriešus Georgu Fišleru un Peteru Pencu, kamēr trešie palika vēl vieni mājinieki Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,452 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Gudramovičs/Kalniņš bija ceturtie, tobrīd līderiem zaudējot 0,218 sekundes, bet otrajā braucienā viņi bija sestie ātrākie.

Tik labi neveicās pārējām divām Latvijas ekipāžām, jo brāļi Šici pirmajā braucienā bija 12.vietā, bet otrajā uzrādīja 13.rezultātu, summā pozīciju gan nosargājot, savukārt Putins un Marcinkēvičs pēc pirmā starta bija 18.vietā, bet otrajā uzrādīja 16.rezultātu, pakāpjoties divas vietas augstāk.

Šici no uzvarētājiem atpalika par 0,785 sekundēm, bet Putins/Marcinkēvičs zaudēja 1,036 sekundes.

Šiciem jau bija nodrošināta vieta pamatsacensībās, bet Gudramovičs un Kalniņš tajās iekļuva, piektdien uzvarot Nāciju kausā, caur kurieni posmam kvalificējās arī Putins un Marcinkēvičs.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc trīs posmos aizvadītām četrām sacensībām līderi ar 385 punktiem ir Egerts un Benekens, kuri šosezon trīs reizes bijuši pirmie, bet reizi otrie. Viņiem ar 315 punktiem seko vēl viena Vācijas ekipāža Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, kuri sestdien palika ceturtie, bet trešo vietu ar 236 punktiem ieņem Gīke un Gamms.

Savukārt Šici ar 183 punktiem saglabājuši piekto vietu, Gudramovičs un Kalniņš ar 132 punktiem ieņem 11.pozīciju, pakāpjoties trīs vietas augstāk, kamēr Putins un Marcinkēvičs ar 80 punktiem ir 19.pozīcijā.

Iepriekšējos divos posmos no Latvijas komandas vislabāk nostartēja Šici, kuri tika pie septītās un sestās vietas, kā arī piektās pozīcijas pagājušajā nedēļā notikušajā Sprinta kausā.

Vēlāk sestdien sacensības aizvadīs arī vīri, kuriem pirmais brauciens sāksies plkst.12.55, bet otrajam starts tiks dots plkst.14.45. Sacensības tiešraidē varēs vērot kanālā “Best4Sport TV”.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs Riks Kristens Rozītis, Kristers Aparjods, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks. Rozītim un Aparjodam jau bija garantēta vieta pamatsacensībās, bet caur Nāciju kausu posmam kvalificējās arī Kivlenieks, kurš piektdien bija otrais, kā arī Mauriņš un Dārznieks.

Tikmēr svētdien notiks sieviešu un komandas stafetes sacensības. Dāmām šajā posmā startēs Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode un Elīna Ieva Vītola.

Pēc šī Pasaules kausa posma kamaniņu braucēji dosies uz Ziemeļameriku, kur notiks posmi Kalgari un Leikplesidā.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz šī gada beigām, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu – trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

LA.lv