×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Gudrās mājas, no kurām baidās garnadži (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kamēr lielai daļai cilvēku vasara ir ilgi gaidītās atpūtas un atvaļinājumu laiks, tikmēr garnadžiem šī sezona ir pats ražīgākais un aktīvākais darba periods. Garnadži laiku, kad noskatīto māju iedzīvotāji dodas tuvākos vai tālākos ceļojumos, gaida ar nepacietību, lai varētu ķerties klāt savam „darbam”. Ikviens, kurš apzinās šo faktu, saskaras ar raizēm pirms došanās ceļojumā, jo nākas ne tikai saplānot ceļojumu, bet arī atrast kādu draugu vai radinieku, kurš varētu pieskatīt mājokli. Taču ne visiem un ne vienmēr rodas šādas iespējas. Tāpēc rodas jautājums – ko iesākt, lai atvaļinājumu nebojātu uztraukums par atgriešanos apzagtā mājoklī?

Sargāšana, kas neko nemaksā

Viena no ērtākajām un drošākajām iespējām, kā pasargāt savu mājokli no garnadžiem, kamēr paši atpūšaties citviet, ir viedo sistēmu ierīkošana mājoklī. Viedo māju sistēmas sniegs pilnīgu drošību, kā arī neprasīs papildu raizes par to, kurš no draugiem vai radiem varētu jūsu atvaļinājuma laikā dzīvot tukšajā mājoklī. Mājokļa viedajām sistēmām ir īpaša priekšrocība, jo sargāšanas funkcija saimniekam nerada papildu izmaksas. Vienīgais nepieciešams jau esošajā sistēmā ieprogrammēt mājokļa pašsargāšanās režīmu.

Piemēram, viedās sistēmas ļauj kustību sensorus pielāgot mājokļa sargāšanai. Kamēr saimnieki atpūtīsies, uz mazāko kustību telpās sensori reaģēs kā uz drošības apdraudējumu. Tiklīdz telpās tiek uztverta kustība, ieslēdzas videokameras vai sāk darboties signalizācija. Sargāšanas mērķiem var izmantot arī klimata kontroles sistēmu, kas uztver pat ļoti īslaicīgas gaisa temperatūras vai mitruma izmaiņas, kad tiek atvērtas durvis vai logs.
Tāpat ēku automātiskajās sistēmās ir iespējams ieprogrammēt dažādas citas darbības, lai atbaidītu zagļus no iekļūšanas mājoklī, kā arī palīdzētu notvert garnadzi, ja tas tomēr mājoklī ir ielauzies. “Maz ticams, ka zagļiem izdotos izkļūt no sadūmota mājokļa, taču, ja tā būtu, pagalmā viņus sagaidītu dažādi pārsteigumi, kuru robežas nosaka saimnieku fantāzijas – no voljēra izlaists suns, ūdens kā no skaidras debess — nakts vidū uz visu jaudu ieslēgtas mauriņa laistīšanas sistēmas — un citi šķēršļi, kas apgrūtina izkļūšanu no teritorijas. Tādējādi apsardzes dienests iegūst vairāk laika, lai ierastos un notvertu garnadžus,” apgalvo automatizēto mājas vadības sistēmu mācību un tehniskās apkopes centra “Jung Vilnius” direktors Raimunds Skurdenis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas viss ir ”brehņa”. Atslēdz elektrību un rīkojies.

Draugiem Facebook Twitter Google+