×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

Gudrie ķieģeļi sildīs paši

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Gudrie ķieģeļi ir pildīti ar baktēriju degvielas šūnām un ūdensaugiem, kas uz tiem krītošo saules gaismu pārvērtīs elektrībā.

Gudrie ķieģeļi ļaus sienām ģenerēt elektroenerģiju, tīru ūdeni un skābekli. Ķieģeļi, kas liks sienām ģenerēt elektroenerģiju, attīrīt ūdeni un ražot skābekli – tā vairs nav zinātniskā fantastika, bet realitāte, pie kuras šobrīd starptautiskā projektā “Living Architecture” strādā grupa pētnieku no Bristoles universitātes Ziemeļanglijā.

Zinātnieki izstrādājuši specializētus moduļu bioreaktorus, kurus nākotnē varēs izmantot dzīvojamo ēku un biroju fasādēs. Katram no dažādajiem būvelementiem būs konkrēts uzdevums cilvēkam labvēlīgas vides nodrošināšanā – izstrādāt elektroenerģiju, skābekli vai attīrīt ūdeni.

Katra ķieģeļa pamatā būs mikroorganismu kolonija jeb tā dēvētās baktēriju degvielas šūnas (MFC) un ūdensaugi, kas savas dzīves laikā nodrošinās organisko un neorganisko atkritumu trūdēšanas procesu un ģenerēs elektroenerģiju.

Šie savdabīgie bioreaktori tiks uzstādīti ēku sienās, un to struktūra būs līdzīga daudzšūnu organismam, kurā atsevišķas šūnu grupas atbild par uzturvielu absorbciju, toksīnu sadalīšanos vai enerģijas ražošanu.

Ēkas no šāda veida gudrajiem ķieģeļiem spēs uzturēt ne tikai ekoloģisku vidi iekšpusē, bet arī nodrošināt sevi ar dažādiem enerģijas veidiem. Iebūvētie bioreaktori kompensēs temperatūras un mitruma novirzes, kontrolēs oglekļa dioksīda un citu gāzu sastāvu, kā arī nodrošinās organisko un neorganisko atkritumu sadalīšanos. Viss process tiks digitāli koordinēts.

Plānots, ka ēku fasādēs gudrie ķieģeļi varētu tikt izmantoti jau tuvāko gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+