Gudriem: kā ietaupīt uz apdrošināšanu simtiem eiro? 0

Pagājušais gads apdrošināšanas polišu pircējiem bija īpašs: obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas (OCTA) izmaksas palielinājās gandrīz divas reizes. Šogad tik straujš apdrošināšanas polišu cenu kāpums netiek plānots, taču nav izslēgts, ka polises tomēr paliks nedaudz dārgākas, tādēļ ir ļoti svarīgi atrast pareizo veidu, kas palīdzēs auto īpašniekiem ietaupīt naudu gan iegādājoties OCTA, gan KASKO apdrošināšanas. Turklāt, dodoties ceļojumā, ir svarīgi izvēlēties polisi, kas no vienas puses segs pietiekami daudz risku, bet no otras – nemaksās pārāk dārgi.

Reklāma
Reklāma

OCTA: augstas cenas un zaudējumi

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Pagājušajā gadā polišu cenas piedzīvoja iepriekš neredzētu cenu kāpumu, praktiski varam runāt par to sadārdzināšanos gandrīz divas reizes. Jāatzīst, ka OCTA polišu cenu kāpums ir neizbēgams, jo pēdējos 10 gados šis apdrošināšanas sektors demonstrēja vienus vienīgus zaudējumus. Citiem vārdiem sakot – apdrošināšanas atlīdzību izmaksas bija daudz lielākas nekā parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms. Savukārt atlīdzību izmaksas pieaug ceļu satiksmes negadījumu skaita palielināšanās un autoservisu pakalpojumu izmaksu pieauguma dēļ. Tādēļ apdrošināšanas kompānijas nolēma spert šo nepopulāro soli un palielināja polišu cenas. Eksperti gan prognozē, ka šajā gadā, ja arī cenu pieaugums būs, tad tas nebūs tik liels. Tas tādēļ, ka polišu pircēji meklē lētāko variantu, lai ietaupītu, attiecīgi izvēloties iegādāties polisi tajās kompānijās, kas tādu ir gatavas piedāvāt.

Kā gan iegādāties pašu lētāko polisi? Lūk, piemērs. Jāapmeklē šo interneta vietni – OCTA kalkulators – tālāk jāievada sava auto datus (piemēra pēc mēs ievadījām datus par auto, kas pieder vienam no mūsu darbiniekiem). OCTA cenu starpība ir 100%. Sistēma mums piedāvāja polisi uz gadu par 218 eiro (pati dārgākā) un 104 eiro (pati lētākā). Iespējams izvēlēties arī citus variantus, piemēram, par 121 vai 132 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Secinājums ir acīmredzams – pirms iegādāties OCTA, cenas vajag salīdzināt noteikti, jo tādā veidā ir iespējams ietaupīt vairāk nekā 100 eiro.

KASKO: kā izvēlēties un nepārmaksāt

Tendences, kuras bijušas aktuālas OCTA polisēm, nav gājušas secen arī KASKO polisēm – tās arī ir kļuvušas dārgākas, taču ne tik strauji. Iemesli ir tie paši – autoservisa pakalpojumu izmaksu pieaugums, kā arī pieaugošais auto zādzību skaits valstī. Saskaņā ar 2017. gada pirmā kvartāla datiem, izmaksāto prēmiju skaits pieaudzis par 11,6%. Tomēr nevar apgalvot, ka pieaugums noticis tikai un vienīgi klientu un apdrošināto transportlīdzekļu skaita pieauguma dēļ. Skaitļi liecina par to, ka šajā apdrošināšanas segmentā, iespējams, nedaudz pieaugusi polises cena, kā tas tika prognozēts jau iepriekš.

Tieši šī iemesla dēļ, ja jau ir tāda iespēja izvēlēties apdrošināšanas kompāniju, tad noteikti vajag salīdzināt KASKO polišu cenas. Arī tās var atšķirties dubultā, tikai šeit mēs runājam par pavisam citām summām. Polise uz gadu var maksāt 300 līdz 400 eiro, tātad dažādu kompāniju piedāvāto polišu cena var atšķirties pat par 100 līdz 150 eiro par polisi. Lai to noskaidrotu, Jums atliek vien ievadīt prasītos datus mūsu sistēmā un izvēlēties Jums izdevīgāko variantu.

Tomēr, izvēloties KASKO polisi, iesakām vadīties ne tikai pēc cenas, jo šis ir diezgan sarežģīts produkts, kas ietver lielu daudzumu nianšu. Noteikti ir jānoskaidro, kādi riski tiek apdrošināti, kāds ir pašrisks? Kā tiks atlīdzināti zaudējumi gadījumā, ja auto tiek nozagts, vai arī tas vairs nav atjaunojams? Kāda vērtība tiks atlīdzināta – tirgus vai polisē norādītā? Vai ir kādi autovadītāja vecuma un/vai stāža ierobežojumi? Kādos gadījumos atlīdzība var tikt samazināta vai neizmaksāta vispār? Cik nāksies piemaksāt, ja polisi izmaksāsiet pa daļām? Cik ātri tiek pieņemts lēmums par atlīdzības izmaksu? Vai ir kādi ierobežojumi saistībā ar tehnisko palīdzību uz ceļa?

Reklāma
Reklāma

Ceļojumu apdrošināšana: atpūta bez bēdām

Ja dodieties ceļojumā bez polises, Jūs ļoti riskējiet, jo svešā valstī var atgadīties daudz kas, bet izdevumi par medicīnas pakalpojumiem sasniegt simtiem tūkstošus eiro.

Šajā jautājumā statistika Latvijā ir skumja. 72% respondentu, dodoties uz kaimiņvalstīm, neiegādājas ceļojumu apdrošināšanas polisi. Šādus datus, veicot aptauju, ieguvusi apdrošināšanas kompānija “Balta”. Uz jautājumu par iemesliem, 61% aptaujāto atbildēja, ka nav uzskatījuši par vajadzīgu iegādāties polisi, 17% aizmirsuši par apdrošināšanu, bet 8% bijuši pārliecināti, ka nekas slikts ar viņiem atgadīties nevar.

Pastāv mīts, ka ceļojumu apdrošināšana ir dārga. Jāvēršas pie Gudriem.lv ceļojumu apdrošināšanas polišu salīdzināšanas sistēmas.

Jāizvēlas standarta nosacījumus: ceļojums Eiropā, atvaļinājuma periodā, pārvietošanās veids un atpūtas veids (aktīvs vai neaktīvs). Pati lētākā polise uz septiņām dienām ceļojumam pa Eiropu izmaksās vien 12 eiro. Savukārt, ja vēlaties iekļaut polisē papildu riskus, piemēram, reisa atcelšanu vai bagāžas nozaudēšanu, polises izmaksas pieaugs līdz 20 eiro. Jo vairāk polise nosegs, jo augstāka būs tās cena. Tomēr standarta polise par 12 eiro ietver medicīnas izdevumus par summu 70 000 eiro, kas nebūt nav maz.

Lūk, daži piemēri. Tālajās zemēs, piemēram, Taizemē, medicīniskā palīdzība saistībā ar īslaicīgiem gremošanas traucējumiem, kas ietver vemšanu, maksā aptuveni 800 eiro. Apvienotajos Arābu Emirātos nejauša kritiena rezultātā lauztas rokas ārstēšana vidēji var izmaksāt 5500 eiro. Nevajag nenovērtēt ceļojuma apdrošināšanas nozīmi arī tad, ja ceļojat uz Krieviju, kur medicīnas pakalpojumi tāpat maksā dārgi. Piemēram, vidusauss iekaisuma ārstēšana bērnam var izmaksāt vairāk nekā 2000 eiro.

Tāpat arī ceļojums var tikt atcelts vai arī ceļotājam kaut kādu iemeslu dēļ var nākties steidzami un neplānoti atgriezties mājās. Tieši ceļojuma atcelšana vai pārtraukšana ir viens no galvenajiem riskiem, par kuru atlīdzināšanu visbiežāk tiek iesniegtas prasības.