×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Gudriem.lv: kā izvēlēties labu Ziemassvētku dāvanu līdz 20 €

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ziemassvētkos un Jaunajā gadā neiztikt bez dāvanām saviem mīļajiem. Aptaujas rezultāti parāda, ka vidēji Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanām tērē 190-200 €. Šāda summa var veidot pamatīgu robu personīgajā budžetā, jo nepieciešams iegādāties nevis vienu vai divas dāvanas, bet bieži vien veselas 6-10 dāvanas. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas un pēcāk nekrist kaunā?

Tuvojoties svētkiem, Gudriem.lv sniedz idejas interesantām un nedārgām dāvanām.

1. Izvērtējam tēriņu apmēru un sagatavojam rīcības plānu

Bez plānošanas nekādi neiztikt. Šajā gadījumā viss ir vienkārši – sagatavojam sarakstu ar visiem tiem, kurus nepieciešams apdāvināt un blakus summu, kuru esiet gatavi tam atvēlēt. Pašiem tuvākajiem var izvēlēties dārgākas dāvanas, kolēģiem un kaimiņiem būs pilnīgi pietiekami ar simboliskām dāvaniņām. Pats galvenais – pieturēties pie šī saraksta un nepārsniegt atvēlēto budžetu.

2. Kur iespējams iztikt bez tēriņiem – netērējamies

Veicam skapju revīziju. Droši vien tur atradīsies vēl neatvērtā iepakojumā krēmi, matu kopšanas līdzekļi, vannas bumbas vai jauna šalle, kura tā arī nekad nav tikusi uzvilkta. Visu to var droši pārdāvināt tālāk kolēģiem un kaimiņiem, kā tā dēvēto simbolisku dāvaniņu.

3. Veidojam dāvanas pašu rokām

Vai zinājāt, ka pagatavot pašiem ziepes un burbuļbumbas vannai ir ļoti vienkārši un izdevumi tam ir pavisam niecīgi? Šeit pats galvenais ir izdoma un skaists iesaiņojums. Tad nu vārām ziepes, izšujam virtuves dvielīšus, zīmējam gleznas un veidojam foto rāmīšus. Tādas paštaisītās dāvanas novērtēs tuvinieki un jo īpaši vecmāmiņas un vectētiņi.

4. Bērniem – pašas labākās dāvanas

Nekādā gadījumā neliedzam dāvanas bērniem – tieši viņi tās gaida visvairāk. Labāk šajā gadījumā izveidot dāvanu no vairākām mazākām dažādu izmēru un nozīmes lietām – bērnam būs interesanti saņemt uzreiz vairākas dāvaniņas.

Mazuļiem derēs dažādas attīstošās rotaļlietas uz striķīšiem – pīlītes ar kustināmām plezniņām, helikopteri ar grozāmu propelleru vai gailis, kas knābā sēkliņas. Kā arī muzikālās rotaļlietas, kuras ir ne tikai interesantas, bet arī attīsta bērna dzirdi un muzikalitāti. Pirmsskolas vecuma bērniem patiks galda spēles, lelles meitenēm un mašīnas puikām. Nedaudz vecākiem bērniem – loģiskās spēles, grāmatas, slidas vai piederumi radošām izpausmēm. Pusaudžiem var dāvināt apģērbu un aksesuārus – krekliņus, makus, cepures un jostas.

Labākās dāvanas bērniem un pusaudžiem var atrast šeit.

5. Kur meklēt visiem dāvanas

Protams, var doties uz veikalu, taču, kā jau iepriekš rakstījām – labāk ar iepirkumu sarakstu. Ja vēlētos ietaupīt, tad pameklējiet lētākus variantus. Pirmkārt jau interneta veikalos, otrkārt, ietaupīt var ar atlaižu kuponiem. To izvēle ir ārkātīgi liela. Piemēram, tikai Gudriem.lv katru dienu apmeklētāji var izvēlēties preces un pakalpojumus no vairāk nekā 4000 kuponiem jebkurai gaumei un maciņam biezumam. Esiet uzmanīgi un pievērsiet uzmanību kupona termiņam, var gadīties, ka jūs rēķinieties pasniegt dāvanu līdz Jaunajam gadam, savukārt, kupons sak darboties tikai pēc Jaunā gada. Kuponu vietnēs ir visnotaļ interesanti piedāvājumi, kurus jūs parasti neieraudzīsiet veikalā.

Piemēram, klasiska dāvana sievai vai draudzenei – smaržas. Šeit jūs atradīsiet vairāk nekā 200 smaržu un tualetes ūdeņu variantus savai otrajai pusītei. Cenas visdažādākās.

Savukārt šeit var noskatīt stilīgas šallītes 8-10 € robežās, skaistu bižutēriju vai apakšveļu. Vēl viens labs variants – dažādi sejas un ķermeņa ādas kopšanas līdzekļi.

Vīriešus arī iepriecinās smaržas vai tāda oriģināla dāvana, kā ekstremālās izklaides iespējas. Var izvēlēties lidojumu ar deltaplānu, braucienu ar kartingu vai šaušanu ar kaujas ieročiem.

Pievērsiet uzmanību arī sadaļai Dāvanu kartes”. Tās iespējams iegādāties par dažādām summām uz dažnedažādāko veidu precēm un pakalpojumiem.

6. Ietaupām uz iesaiņojumu

Kad dāvanas iegādātas un lielākā naudas summa jau ir iztērēta, tad nepieciešams pieņemt prātīgu lēmumu par dāvanas iesaiņojumu. Vai patiešām nepieciešams ieguldīt tajā daudz naudas, ņemot vērā, ka priekšā vēl izdevumi svētku galdam, tērpam un salūtam.

Iesaiņot dāvanas patstāvīgi nepavisam nav sarežģīti. Tam būs nepieciešams ietinamais papīrs, lentas un līmlente, un tas viss izmaksā diezgan lēti. Ja vēlaties ietaupīt,nepērciet autora ar roku darinātās kartiņas, izveidojiet kartiņu pašu rokām praktiski par velti. Jums būs nepieciešams audums vai kartons aplikācijām, kvalitatīvs papīrs, krāsas un flomasteri.

7. Skaitām finanses

Ir labi, ja šādi lieli izdevumi tiek plānoti laicīgi un jau iepriekš tiek atlikta kāda naudas summa. No otras puses tā dara vien retais, taču atstāt bez dāvanām mīļos arī nebūtu patīkami. Pēc statistikas datiem, Latvijas iedzīvotāji decembra beigās tērē apmēram 20% no kopējiem ģimenes ienākumiem un gandrīz 60 % atzīst, ka viņiem nepieciešami papildus līdzekļi visu nepieciešamo pirkumu veikšanai. Jo īpaši, ja dāvana būs kā pārsteigums – ceļojums vai dārga aparatūra. Aizņemties trūkstošo summu vienmēr var no ātro kredītu kompānijām. Tomēr, pirms aizņemies, izpēti noteikti izpēti visus nosacījumus šeit.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+