×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Gudrona dīķu apsardzi uztic nodokļu parādniekam (10)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ingas Koļegovas vadītā Valsts vides dienesta (VVD) iepirkumā ir uzvarējis uzņēmums ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) oficiāli fiksētiem nodokļu parādiem. Šo citādi pietiekami ikdienišķo notikumu neparastu padara iestādes oficiālais skaidrojums – tā vienkārši vēlējusies atvieglot savu administratīvo slogu.

VVD interneta mājas lapā ir atrodams lakonisks paziņojums: “Iepirkums Publisko iepirkumu likuma 2. pielikuma kārtībā “Fiziskās apsardzes nodrošināšana objektā “Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu dīķis””, Id.nr.VVD/2016/46/CS. Iepirkuma komisija par uzvarētāju iepirkumā atzīst pretendentu, kas atbilst visām iepirkuma prasībām un ir ar zemākām vienas darba stundas izmaksām (bez PVN): SIA “RD Consult” – 6,25 EUR/h.”

Vairāk nav norādīts nekas – ne tas, kad tieši šis lēmums ticis pieņemts, ne iepirkuma komisijas sastāvs, ne arī iepirkuma kopsumma. Savukārt no labas pārvaldības viedokļa visbūtiskākais, kas nav pieminēts, – ka Valsts vides dienesta iepirkumā ir uzvarējis uzņēmums, kuram konkursa laikā ir bijuši nesamaksāti nodokļu parādi.

Informācija Valsts ieņēmumu dienesta mājas lapas sadaļā “Nodokļu parādnieki” rāda, ka uzņēmumam “RD Consult” jau kopš 2016. gada 26. septembra un līdz vismaz šā gada 7. februārim (jaunāki dati nav pieejami) ir nodokļu parādi, kas pārsniedz oficiāli noteikto 150 eiro slieksni. 7. februārī uzņēmuma nodokļu parādi ir bijuši vairāk nekā 6500 eiro.

Turklāt, spriežot pēc publiskās informācijas, nodokļu parādnieks uzņēmums bijis gan iepirkuma, gan tā rezultātu pasludināšanas laikā. Iepirkumu uzraudzības biroja informācija rāda, ka lēmums ir ticis pieņemts pagājušā gada 15. decembrī, un gan mēneša sākumā, gan beigās uzņēmumam saskaņā ar VID datiem nodokļu parāds ir pārsniedzis septiņus tūkstošus eiro.

Nekādi iepirkuma pārkāpumi gan nav konstatējami: nolikuma prasībās specifikācijās nemaz nav tikusi norādīta prasība par nodokļu parādu neesamību, kas pārsniedz 150 eiro apmēru. Tam ir arī likumīgs pamats – Publisko iepirkumu likumā (PIL) gan ir apjomīgi un stingri ierobežojumi, kas liedz piešķirt valsts pasūtījumus tiem, kas nemaksā nodokļus, bet arī ne mazāk plaši izņēmumi. Likuma 8.2. panta 5. daļā noteikts, ka pasūtītājs obligāti izslēdz pretendentu no dalības iepirkumā, ja pretendentam dienā, kad paziņojums par plānoto līgumu publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, un vēl citos gadījumos ir nodokļu parādi, kas pārsniedz 150 eiro. Taču likumā vienlaikus arī noteikts, ka pasūtītājs pēc saviem ieskatiem un vēlēšanās var nepiemērot šo noteikumu virknē dažādu jomu, tostarp arī apsardzes pakalpojumu sfērā. Tieši šo doto iespēju tad arī izmantojis Valsts vides dienests, savā iepirkumā prasībās pretendentiem neiekļaujot nodokļu parādu neesamības nosacījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Par jau iztērētiem miljoniem pie šādas likmes (6,25e) 10 cilvēki
  to dīķi sargātu 100 gadus.

 2. Par tādu stundas likmi (6,25e)līgums ar SIA”RD Consult” ietu sārgāt visi skolotāji un medmāsas

 3. Nu un ka parāds?samaksās šiem par apsardzi,pirms tam novelkot parādu:D

 4. vai tad būt nodokļu parādniekam ir kāds grēks ?

 5. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  un saka , ka vel valstī nav korupcijas?

 6. Pasūtījuma raksts !

 7. Vai kādam vēl ir šaubas, ka I. K. būtu esošajai nomenklatūrai bijusi īsti pareiza VID vadītāja?

 8. Interesanti būtu VID skaidrojums kā ar 3.35 EUR/h var legāli nomaksāt nodokļus, atvaļinājumu, iespējamās slimības lapas?

 9. Ja pēc tik nekaunīgas cūcības Koļegova paliek amatā, VID nav VID un Latvija nav tiesiska valsts!

 10. Koļegova arī gudrona dīķī ir Koļegova…

Draugiem Facebook Twitter Google+