×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

“Gudru tautsaimnieku ar valstsvīra stāju”. “LA” lasītāji par prezidenta amata kandidātiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsu lasītājiem, kas laikrakstu abonē jau vairāk nekā 25 gadus, vaicāju – ja jums būtu tiesības izvēlēties Valsts prezidentu, par kuru kandidātu jūs balsotu?

Gunārs Sirmais Gulbenes novadā: “Jā, Bondars ir gados jauns cilvēks, vadījis Valsts kanceleju, strādājis līdzās Vairai Vīķei-Freibergai. Tomēr manas simpātijas vairāk sliecas uz Andra Bērziņa pusi. Tas, ka gados vecāks, nav nekas slikts, drīzāk pat izdevīgi. Par citiem kandidātiem neesmu domājis. Inguna Sudraba diez ko nepatīk. Uztrauc starptautiskā situācija – notikumi Ukrainā, Krimā, jādomā, kādu likteni mums paredzējis Putins. Uz šā fona kaislības ap prezidenta krēslu vairs nešķiet tik būtiskas.”

Ādolfs Ločmelis Jūrmalā: “Andris Bērziņš par prezidentu tika ievēlēts, pateicoties prokrievisko Saeimas deputātu balsīm, pie tam ar niecīgu balsu vairākumu. Tūlīt pēc ievēlēšanas, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, izteicās, ka tieši valsts ekonomisko problēmu risināšanā viņš varot dot būtisku ieguldījumu. Vai pēc četriem gadiem var pozitīvi novērtēt viņa ieguldījumu? Neilgi pēc ievēlēšanas atklājās, ka Eiropas līdzekļi “ieguldīti” prezidenta ārpilsētas rezidences (Cēsu pusē) “Kājiņas” būvniecībā. Un mūsu valsts pilsoņu ekonomiskās izceļošanas straume joprojām nav apturēta.

Vai vēl atceramies viņa nostāju valsts valodas referenduma priekšvakarā? Vispirms pavēstīja, ka viņš nepiedalīsies referendumā, jo tam neesot jēgas, tad tomēr tika paziņots, ka piedalīsies. Būdams Eiropas prezidējošās valsts prezidents, ieturēja “dziļdomīgu” pauzi par piedalīšanos 9. maija svinībās Maskavā. Vai Latvija var atļauties šādu neizlēmību un šādas kļūdas vēl četrus gadus?”

Vija Šaraka Cēsīs: “Tikai par Bērziņu! Tikai par viņu! Andris Bērziņš ir ļoti jauks, patīkams cilvēks, šajos četros gados ļoti audzis kā prezidents. Sirsnīgs, zinošs cilvēks, kuru pazīstu kopš mūsu skolas laika. Augām līdzīgos apstākļos, pēckara gadi visiem bija grūti, dzīvojām trūcīgi. Tas, ka dzīves laikā ticis pie turības, nav nekas slikts. Prezidentam vēlu veselību un lai viņš ir tikpat sirsnīgs kā līdz šim!”

Irma Vilupa Madonas novadā: “Gandrīz būtu ar mieru izvēlēties Mārtiņu Bondaru. Manuprāt, viņš ir gudrs, ietekmīgs, gados jauns, enerģisks cilvēks. Andris Bērziņš man šķiet pārāk nenoteikts, svārstīgs. Nupat pieredzējām gandrīz vai anekdotisku situāciju, kad mūsu prezidents atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas valsts galvām nevarēja vien izlemt – braukt vai nebraukt uz Maskavu 9. maijā. Jā, viņš ir labsirdīgs, jauks, bet īsti neatbilst prezidenta stājai. Es labāk izvēlētos juristu un politologu Egilu Levitu. Gudrs, pieredzējis, strādā Eiropas Savienības tiesā. Domāju, ka viņš spētu vairāk parūpēties par Latviju un tās tautu. Citādi baidos, ka viss tiks iztirgots, jo uzturēšanās atļaujas atkal ir dienas kārtībā. Kādam jānāk, lai savaldītu Latvijas iztirgotājus.”

Aina Poiša Rīgā: “Valsts prezidenta amatā gribētu cilvēku, kuram ir kāda skaidrība par tautsaimniecību. Tā aptver visu – gan ražošanu, gan lauksaimniecību, gan kultūru un māk­slu. Bondars it kā ekonomiku ir studējis, ieguvis labu izglītību, varbūt varētu arī būt prezidents. Mums nav ražošanas, un valstij sāk pietrūkt naudas budžetā. Jābaidās no tiem, kas uzskata, ka, pārdodot īpašumus termiņ­uzturēšanās atļauju prasītājiem, celsim valsts labklājību. Kas ir 250 tūkstoši, ko samaksā vienu reizi! To nedrīkst pieļaut! Kādreiz lasīju Ineses Vaideres biogrāfiju, viņa studējusi tautsaimniecību slavenā augstskolā. Man tāds iespaids, ka viņa ir gudra sieviete un nebūtu arī slikta kandidāte prezidenta amatam.”

aptauja0502

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. No minētajiem, tad manuprāt tieši Vaidere būtu iepējamā kandidatūra.

  2. Nu nav, nu galīgi nav tauta gatava vēlēt prezidentu ! Ne par velti tā sarosījušies SC krievnacisti , kā par to intensīvi interesējās Vešņakovs ! Tā taču būtu medusmaize Krievijas imperiālismam un kādus milzu līdzekļus viņi iegrūztu savam kandidātam ! Es apstulbu,kad kaut kāda aptauja izvirzīja Lembergu, Sudrabu, Ušakovu par prez. kandidātiem Šī aptauja noteikti bija veikta Rīgas ” maskačkas ” rajonā , jo Latvijas laukos un mazpilsētās domā absolūti pretēji .

  3. Pēdējā laikā klausoties,skatoties vai lasot masu saziņas līdzekļus gribas kliegt:mīļie cilvēki, jel reiz atjēdzaties un padomājiet,kādā laikā un kādā valstī Jūs dzīvojat! Pirmkārt,par tautas vēlētu prezidentu.Ptedodiet man,vēlēšanu laikā es nesaprotu, par ko tautadomā.Piemēri nav tālu jāmeklē ,Grigules,Kaimiņa ievēlēšana,latviešu lielais balsotāju skaits Saskaņas centram.Vai nav skaidri mērķi Saskaņas centram,ka tik neatlaidīgi atbalsta tautas vēlētu prezidentu.Vēl nedaudz pastrādāt pie pilsonības iedošanas un Latvijā būs Ušakovs,vai viņam līdzīgs prezidents.Arī saeimas balsojums nav tas labākais,jo,kā arī mēs negribētu,vienmēr pastāvēs to ieinteresēto personu lobijs,kuri stāv aiz partijām un regulāri prasa “nodevas”.Tomēr,tas ir mazākais ļaunums.kamērlatviskās partijas ir vairākumā.
    Tagad par Andri Bērziņu.No Baltijas valstī mēs jau tā atpaliekam gan saimnieciskā,gan ekonomiskā,gan aizsardzība,bet īpaši savas nostājas,izlēmības ziņa.JA vēro Lietuvas un Igaunija prezidentu nostāju un rīsību dzīves svarīgākos mirkļos,tad,taisnību sakot,man ir kauns,par mūsu A.Bērziņu,kā valsts galvu.Valstij vajag cilvēku ar tālu skatu,ar formulētu un visiem zināmu mērķi,ar stingru un nelokāmu mugurkaulu,būtu spējīgs pieņemt svarīgus,tautai izšķirošus lēmumūs.A.Bērziņš vienmēr pskatīsies,vai tas patiks Krievijai.

    • Tiesi ta ari ir, ka Tu raksti, Peteri! Tautas veletu prezidentu bida prokrieviskie speki. Tauta jau Sudrabu ari ieveleja un ko visu citu vel ne. Prezidentam ir japaliek Saeimas zina!

Draugiem Facebook Twitter Google+