Pasaulē
Vēsture

GULAGa muzejs intervē represētos Čečenijas iedzīvotājus0

Foto: GULAGa muzejs

Šonedēļ GULAGa muzejs (Krievija) un fonds “Memoriāls” intervē tos Čečenijas iedzīvotājus, kuri ir pārcietuši masu represijas, liecina ieraksts muzeja “Facebook” kontā.

Par pirmo, kuras stāsts ierakstīts projektam, kļuva Koku Istambulova – vecākā pasaules iedzīvotāja, kurai ir 129 gadi un kura vēl atceras gan revolūciju, gan Ļeņiņu, Staļinu un abus pasaules karus, nemaz nerunājot par PSRS izjukšanu un visiem Čečenijas kariem.

Saistītie raksti

Filmēšanas grupa plāno ierakstīt kopumā 11 intervijas ar Čečenijas republikas pilsoņiem, starp kuriem ir ČR Rakstnieku savienības biedrs Eduards Mamakajevs, Krievijas tautas mākslinieks Ruslans Hakiševs, filoloģijas zinātņu doktors, Krievijas Federācijas Zinātņu akadēmijas biedrs Kati Čokajevs un citi. Viņi visi 20. gadsimta 40. gados tika izsūtīti.

No ierakstītajiem materiāliem tiks veidotas filmas, kuras papildinās projekta “Mans GULAGs” kolekciju, kā arī kļūs par muzeja ekspozīcijas un ceļojošo izstāžu daļu, kā arī publicēti internetā un demonstrēti muzeja kinoteātrī.

Projekts tiek īstenots par Krievijas Federācijas Prezidenta fonda pilsoniskas sabiedrības stiprināšanai līdzekļiem.


LA.lv