×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. marts, 2012
Drukāt

Gulbe: PVN likmes samazināšana tiešā veidā nepaaugstinās ražotāju konkurētspēju

gulbe_inguna3

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana pārtikas ražotājiem, tiešā veidā būtiski nepaaugstinās ražotāju konkurētspēju, uzskata Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!”, viņa uzsvēra, ka konkurētspējas palielināšanai nav šāda vienkārša risinājuma, samazinot nodokļus.

Viņas atzina, ka nodokļa samazināšana ļautu samazināt gala produkta cenu. Taču PVN PVN ir tas nodoklis, kas stabili pilda valsts budžetu. Tādēļ drīzāk būtu jāapsver iespēja kādus līdzekļus novirzīt konkurētspējas palielināšanai.

Kā ziņots, ekonomisti uzskata, ka valdība var iegrožot cenu kāpumu, koriģējot nodokļus un tarifus.

Kā atzina “Swedbank” vecākā ekonomiste Lija Strašuna: “Skaidrs, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) paaugstināšana nav pieļaujama. Bet, vai PVN samazinājums tiešām atspoguļosies patēriņa cenu kritumā, ir ļoti atkarīgs no tā, cik spēcīga ir vietēja konkurence. Turklāt šī spēlēšanās ar nodokļu likmēm dod vienreizēju efektu, kas nenodrošina cenu stabilitāti vidējā termiņā,” akcentēja eksperte.

“SEB bankas” makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis piekrita Strašunai, atzīstot, ka valdība var koriģēt nodokļus un tarifus, lai mazinātu inflāciju, tomēr šādas rīcības iespējamība esot tuvu nullei. Viņš arī uzsvēra, ka patlaban saceltā ažiotāža ap degvielas cenu ietekmi uz inflāciju ir nedaudz pārspīlēta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+