×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Gulbei Eiropas sudraba airi Brandenburgā

Foto - Juris Bērziņš-SomsFoto - Juris Bērziņš-Soms

Elza Gulbe Vācijas pilsētā Brandenburgā kļuva par Eiropas vicečempioni airēšanā, bet bronzas medaļu Īrijai izcīnīja Sanita Pušpure.

Gulbe finālā vēl pēc noairētajiem 500 metriem bija tikai piektā, taču spēja palielināt ātrumu un līdz 1500 m atzīmei izvirzījās otrajā vietā, ko nosargāja līdz finišam. Par 17 sekundēm agrāk to sasniedza austriete Magdalēna Lēbniga, bet Pušpure zaudēja Gulbei piecas sekundes. Īrijas latviete Eiropas bronzu ieguva arī aizpērn, turpretī Elzai līdz šim sekmīgākais bija 2013. gads, kad viņa trešo vietu izcīnīja gan pasaules universiādē, gan Eiropas U-23 čempionātā. Brandenburgā startēja vēl divi Latvijas airētāji. Olga Svirska bija devītā vieglā svara sacensībās, Dairim Adomaitim 16. vieta vieninieku konkurencē, kurā viņš pēdējais finišēja gan priekšsacīkstēs un gandarījuma braucienā, gan arī C finālā.

Medaļas abām latvietēm diemžēl netika pasniegtas komplektā ar ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. Par tām būs jācīnās no 22. līdz 24. maijam Lucernas regatē Šveicē, kur sagaidāma sīva konkurence, jo startēs ne tikai eiropietes, bet arī ASV, Kanādas, Austrālijas un Jaunzēlandes airētājas. Taču ceļš uz Rio pavērsies vien pirmajām trim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+