×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Gulbenē atklās brāļiem Kokariem veltītu muzeju

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien Gulbenes novada Beļavas pagasta Ozolkalnā, bijušās Ozolkalna pamatskolas vecās ēkas telpās, tiks atklāta ekspozīcija, kas veltīta novadniekiem, mūzikas pedagogiem, kordiriģentiem, izcilu mūzikas kolektīvu dibinātājiem un vadītājiem – Imantam un Gido Kokariem, liecina ieraksts portālā gulbene.lv.

Informācija par slavenajiem novadniekiem Ozolkalnā krājusies jau kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem, un par to liels paldies sakāms Ozolkalna pamatskolas skolotājai, novadpētniecības pulciņa ilggadējai vadītājai Birutai Pokulei, stāsta Beļavas pagasta Ozolkalna novadpētniecības koordinatore Laila Ķiploka.

“Līdz ar to aizvadītajā vasarā radās iecere par savākto novadpētniecības materiālu sakārtošanu, sistematizēšanu un apkopošanu. Sākotnēji nolēmām uzveidot vienu atmiņu istabu brāļiem Kokariem bijušās Ozolkalna pamatskolas vecajā ēkā. Izremontējām telpas, saglabājot autentisku gleznojumu uz sienas un telpu senatnīgumu. Darbam turpinoties, sapratām, ka vajadzētu tomēr vēl papildināt un pilnveidot jau esošos materiālus. Sazinājāmies ar Gido Kokaru un Imanta Kokara dēlu Uldi, kurš mums ļoti daudz palīdzēja. Rezultātā dažādu materiālu kļuva arvien vairāk, un izlēmām, ka tā vairs nebūs atmiņu istaba, bet jau ekspozīcija kordiriģentiem vairākās telpās,” piebilst Laila Ķiploka.

Ekspozīcijā būs apskatāmi tērpi, apbalvojumi, koru karogi, Imanta Kokara mēbeles, kā arī plašs informatīvais materiāls, kas apkopots stendos un vitrīnās.

“Ekspozīcijas atklāšanas pasākumā piedalīsies Kokaru ģimene, protams, arī Gido Kokars un Imanta dēls Uldis, kā arī pārstāvji no brāļu Kokaru vadītājiem koriem – “Ave Sol”, “Dziedonis”, “Beverīna”, “Daina”. Protams, atklāšanas brīdī notiks arī svinīga lentas griešana,” informē Beļavas pagasta kultūras dzīves organizators Jānis Skopans. Atklāšana paredzēta ar ielūgumiem, savukārt pēc tam ekspozīcija būs pieejama visiem interesentiem.

Inga un Uldis Kokari Latvijas Radio raidījumā “Neatliekamā saruna”, stāstot par topošo muzeju, neslēpa: veidojot ekspozīciju, daudz ko par tēvu atklājuši arī viņi paši.

“Pats galvenais – gribētos radīt tādu atmosfēru, kādā Imants pēdējos gadus dzīvoja,” uzsver Inga Kokare un norāda, ka ekspozīcija ar laiku tiks papildināta. Viņa priecājas, ka beidzot būs vieta, kur par izcilajiem mūziķiem viss būs vienkopus – informācija, tērpi, apbalvojumi, koru karogi, fotogrāfijas, arī mēbeles. Tiesa gan, slavenās Kokaru tasītes esot novēlētas Raiņa muzejam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+