Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
7. marts, 2014
Drukāt

Gulbenē atklās izstādi černobiliešu piemiņai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Foto no izstādes par Černobiļas AES avāriju.

Šodien pulksten vienos Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta ceļojošā izstāde “Tiem, kas glāba pasauli” ar savienības “Černobiļa” valdes priekšsēdētāja Arnolda Vērzemnieka un priekšsēdētāja vietnieka Ilmāra Bruņenieka piedalīšanos, liecina informācija Gulbenes mājas lapā.

Atklāšanā aicināti piedalīties visi Gulbenes novadā dzīvojošie Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki.

Šogad aprit 28 gadi kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā (AES) Ukrainā. Avārijas seku likvidācijas darbos radioaktīvā piesārņojuma zonā piedalījās vairāk nekā seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, vairāki desmiti no tiem – Gulbenes novada cilvēki.

Latvijas Ugunsdzēsības muzejs sadarbībā ar Latvijas savienību “Černobiļa”, traģiskās avārijas seku likvidācijas atcerei, izveidojis ceļojošo izstādi “Tiem, kas glāba pasauli”. Izstādes materiāli – fotogrāfijas, dokumenti, goda raksti, priekšmeti u.c. – apliecina Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku upurēšanos, glābjot Pasauli no radiācijas briesmām, ko mums visiem ir svarīgi zināt, apzināties un neaizmirst.

Izstāde apskatāma līdz 28.martam.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+