×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

“Gulbene” izslēgta no virslīgas futbola čempionāta

nauda-futbolbumba

Aizdomās par spēļu rezultātu sarunāšanu no Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta trešdien izslēgta komanda “Gulbene”, lēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) disciplinārlietu komisija.

Kā vēsta LFF, tā bija saņēmusi divus Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Derību krāpšanas noteikšanas sistēmas ziņojumus. Starptautiskajā ziņojumā norādīts, ka ir pierādītas nelikumības 18.aprīļa “Gulbenes” spēlē ar “Skonto” un 25.maija duelī ar Jūrmalas “Spartaku”. Pirmajā mačā, kurā “Gulbene” zaudēja ar 0:5, veikta prettiesiska manipulācija ar rezultātiem, bet otrajā mačā, kurā tika zaudēts ar 0:6, apzināti zaudēts ar lielāku vārtu attiecību.

LFF uzklausījusi “Gulbenes” galveno treneri Vladimiru Pačko, kurš norādījis, ka atsevišķi spēlētāji virslīgas spēļu laikā nepilda viņa norādījumus attiecībā uz komandas taktiku. Pačko atzinis, ka novērotas manāmas atšķirības spēlētāju pašatdevē un attieksmē attiecībā uz viņu sniegumu treniņprocesa laikā un spēļu laikā. Kā LFF citē Pačko izteikumus, treniņu laikā spēlētāji manāmi nopietnāk attiecas pret trenera uzdevumiem un norādēm.

Tā kā vienība vēl šosezon nebija aizvadījusi 50% maču, nolemts, ka visi rezultāti ar “Gulbenes” piedalīšanos anulēti. Tomēr vienība šo sezonu bija iesākusi neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumus un ieņemot pēdējo – astoto – vietu turnīra tabulā.

LFF lēmusi, ka no 2016.gada “Gulbenei” būs tiesības spēlēt Latvijas otrās līgas čempionātā.

Lēmumu var pārsūdzēt LFF Apelāciju komisijā.

Jau pagājušās nedēļas ceturtdienā tika pavēstīts, ka uz nenoteiktu laiku pārcelta nedēļas nogalē plānotā “Gulbenes” spēle, un vēlāk tika apstiprināts, ka radušās aizdomas par vienības godīgumu virslīgas mačos.

Zīmīgi, ka pāris dienu agrāk “Gulbene” no sastāva atbrīvoja vairākus futbolistus – Sergeju Mišinu, Viktoru Kurmu, Konstantinu Budilovu, Marku Bogdanovu un Kirilu Jeļkinu.

Pēdējo reizi kāds klubs no virslīgas tika izslēgts 2009.gadā, kad par spēļu sarunāšanu diskvalificēta tika Daugavpils “Dinaburg” komanda.

Šī sezona Latvijas virslīgā nodēvēta par “tīras spēles” sezonu, vēršot uzmanību uz rasismu, spēļu sarunāšanu, dopingu un simulēšanu, kam futbolā nav vietas.

Kā zināms, pagājušā gada rudenī Daugavpils “Daugava” komanda tika iepīta lielā totalizatoru skandālā, kā rezultātā policija saistībā ar spēļu sarunāšanu aizturēja astoņas ar šo klubu saistītas personas.

Ilgu laiku nebija dzirdēta Daugavpils “Daugava”, taču komanda šobrīd startē otrās līgas turnīrā. Latvijas augstākās līgas dalībnieku vidū vairs nav arī Rīgas “Daugavas”, kas pirms sezonas nesaņēma licenci dalībai turnīrā, turklāt pagājušajā sezonā šis klubs arī bija saistīts ar spēļu sarunāšanu.

Virslīgas apritē vairs nav arī skandalozās “Jūrmalas”, kas pērn palika pēdējā vietā, taču tika apsūdzēta spēļu sarunāšanā, bet pazīmes rāda, ka komanda ir beigusi pastāvēt.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+